august maurycy beniowski co znaczy

Definicja BENIOWSKI MAURYCY AUGUST histori Polski. Słownik żołnierz, podróżnik; najprawdopodobniej krzyżówka

Definicja BENIOWSKI MAURYCY AUGUST

Co to znaczy BENIOWSKI MAURYCY AUGUST: (około 1746-1786) - żołnierz, podróżnik; najprawdopodobniej szlachcic pochodzenia słowackiego albo węgierskiego; za udział w konfederacji barskiej zesłany na Kamczatkę, skąd po brawurowej ucieczce w 1771 dotarł na Madagaskar, który podbił w imieniu monarchii francuskiej i gdzie panował do 1776; pozbawiony władzy próbował w 1785 wyprzeć z Madagaskaru Francuzów, jednak zginął w czasie walk toczonych na wyspie; autor pamiętników wydanych w języku francuskim w 1791, które stały się kanwą poematu dygresyjnego J. Słowackiego Beniowski.

Co znaczy BOBROWSKI STEFAN:
Porównanie działacz rewolucyjny; od 1860 członek Związku Trojnickiego w Petersburgu; działacz Czerwonych; po wybuchu stworzenia styczniowego naczelnik Warszawy i faktyczny lider stworzenia; zginął w pojedynku beniowski maurycy august co znaczy.
Krzyżówka BIULETYN INFORMACYJNY:
Dlaczego ARMIA KRAJOWA beniowski maurycy august krzyżówka.
Co to jest BATALIONY CHŁOPSKIE (BCH):
Jak lepiej konspiracyjna ruchu ludowego; powstały na wiosnę 1941 na bazie organizowanej od połowy 1940 poprzez SL Roch Chłopskiej Straży ( Chłostra ); jej żołnierzami byli raczej członkowie Związku Młodzieży beniowski maurycy august co to jest.
Słownik BISKUPSTWO WARMIŃSKIE:
Kiedy beniowski maurycy august słownik.
Czym jest BURGRABIA:
Od czego zależy STAROSTA beniowski maurycy august czym jest.

Czym jest August Maurycy Beniowski znaczenie w Słownik definicji B .

  • Dodano:
  • Autor: