aleksander brückner co znaczy

Definicja BRÜCKNER ALEKSANDER histori Polski. Słownik historyk kultury i literatury, badacz dziejów krzyżówka

Definicja BRÜCKNER ALEKSANDER

Co to znaczy BRÜCKNER ALEKSANDER: (1856-1939) - historyk kultury i literatury, badacz dziejów języka polskiego; prof. języków i literatury słowiańskiej uniwersytetu w Berlinie (1881-1924); członek Akademii Zdolności w Krakowie (od 1888); lekarz h. c. Uniwersytetu w Wilnie (1926); współpracował między innymi z "Biblioteką Warszawską", "Kwartalnikiem Historycznym"; zajmował się szczególnie piśmiennictwem staropolskim; m. in. autor prac: Średniowieczna poezja łacińska w Polsce, Dzieje literatury polskiej w zarysie, Dzieje kultury polskiej, Encyklopedia staropolska, Dzieje j. polskiego.

Co znaczy BRACTWA KURKOWE:
Porównanie organizacje strzeleckie powstałe w miastach w XIII i XIV w., powiązane z obowiązkiem obrony miasta poprzez mieszczan brückner aleksander co znaczy.
Krzyżówka BITWA O HANDEL:
Dlaczego przeprowadzona w 1947 mająca na celu likwidację prywatnego handlu; wykorzystując dekret o nacjonalizacji zorganizowana od wiosny 1947 pod naciskiem PPR i nadzorującego gospodarkę z polecenia brückner aleksander krzyżówka.
Co to jest BLOK STRONNICTW DEMOKRATYCZNYCH:
Jak lepiej w 1946 PPR zaproponowała wspólną listę wyborczą wszystkim stronnictwom politycznym reprezentowanym w Tymczasowym Rządzie Jedności Narodowej: PPS, PSL, SL, SD i SP; po odrzuceniu oferty poprzez PSL brückner aleksander co to jest.
Słownik BIERUT BOLESŁAW:
Kiedy Janowski (1892-1956) - działacz ruchu robotniczego; od 1912 członek PPS?Lewicy, od 1918 KPP; aktywnie działał we władzach Związku Robotniczych Stowarzyszeń Spółdzielczych (1919-1924); w l. 1926-27 brückner aleksander słownik.
Czym jest BERECCI BARTŁOMIEJ:
Od czego zależy artysta włoski okresu odrodzenia; następca Franciszka Florentczyka na dworze Zygmunta I Starego, kontynuujący renesansową przebudowę Zamku Królewskiego na Wawelu; jego kluczowym dziełem była kaplica brückner aleksander czym jest.

Czym jest Aleksander Brückner znaczenie w Słownik definicji B .

  • Dodano:
  • Autor: