aleksander brückner co to znaczy

Definicja BRÜCKNER ALEKSANDER histori Polski. Słownik historyk kultury i literatury, badacz dziejów

Definicja BRÜCKNER ALEKSANDER

Co to znaczy BRÜCKNER ALEKSANDER: (1856-1939) - historyk kultury i literatury, badacz dziejów języka polskiego; prof. języków i literatury słowiańskiej uniwersytetu w Berlinie (1881-1924); członek Akademii Zdolności w Krakowie (od 1888); lekarz h. c. Uniwersytetu w Wilnie (1926); współpracował między innymi z "Biblioteką Warszawską", "Kwartalnikiem Historycznym"; zajmował się szczególnie piśmiennictwem staropolskim; m. in. autor prac: Średniowieczna poezja łacińska w Polsce, Dzieje literatury polskiej w zarysie, Dzieje kultury polskiej, Encyklopedia staropolska, Dzieje j. polskiego.

Słownik BISKUPIN:
Czym jest osada obronna kultury łużyckiej z około 1550-1400 p.n.e. na półwyspie Jeziora Biskupińskiego (pow. żniński) - odkryta w 1934, aktualnie skansen archeologiczny brückner aleksander.
Słownik BATALIONY OBRONY NARODOWEJ:
Czym jest OBRONA NARODOWA brückner aleksander.
Słownik BIBLIOTEKA NARODOWA:
Czym jest biblioteka państwowa otwarta w 1930 w Warszawie; podstawą księgozbioru były zbiory Muzeum Narodowego Polskiego w Rapperswilu i biblioteki liceum polskiego w Paryżu i część zbiorów Biblioteki brückner aleksander.
Słownik BENEDYKTYNI:
Czym jest ZAKONY brückner aleksander.
Słownik BZURA:
Czym jest czasie kampanii wrześniowej w dniach 9-20 IX 1939; jej celem było kontruderzenie na skrzydło nacierających na Warszawę 8 armii niemieckiej pod dowództwem J. Blaskowitza; plan bitwy opracował gen. T brückner aleksander.

Czym jest Aleksander Brückner znaczenie w Słownik definicji B .

  • Dodano:
  • Autor: