bulla co znaczy

Definicja BULLA histori Polski. Słownik metalowa, przytwierdzona do dokumentu i świadcząca o jego krzyżówka

Definicja BULLA

Co to znaczy BULLA: 1) okrągła pieczęć metalowa, przytwierdzona do dokumentu i świadcząca o jego autentyczności; 2) uroczysty, wydawany w kwestiach wielkiej wagi dokument: papieski, cesarski, królewski sporządzany na pergaminie i uwierzytelniony pieczęcią.

Co znaczy BAZAR:
Porównanie rzemieślniczy założony w Poznaniu w 1838 z inicjatywy K. Marcinkowskiego; w budynku mieściło się również kasyno, resursa i hotel; otwarty w 1841; był miejscem spotkań polskich ziemian, kupców bulla co znaczy.
Krzyżówka BUND:
Dlaczego Jidiszer Arbeter Bund, Ogólnożydowski Związek Robotniczy na Litwie, w Polsce i Rosji - żydowska partia socjalistyczna założona w Wilnie w IX 1897; wysuwała postulaty ekonomiczne i społeczne bulla krzyżówka.
Co to jest BACCIARELLI MARCELLO:
Jak lepiej malarz włoski na dworze Stanisława Augusta Poniatowskiego; przybył do Warszawy z Drezna w 1765; w okresie oświecenia raczej portrecista króla (Stanisław August Poniatowski w stroju koronacyjnym) i bulla co to jest.
Słownik BURGRABIA:
Kiedy STAROSTA bulla słownik.
Czym jest BOLESŁAW I CHROBRY:
Od czego zależy →Mieszka I i →Dobrawy, książę polski od 992, król od 1025; wypędził z państwie macochę Odę i trzech przyrodnich braci obejmując jedynowładztwo; zorganizował wyprawę czeskiego biskupa →Wojciecha na bulla czym jest.

Czym jest Bulla znaczenie w Słownik definicji B .

  • Dodano:
  • Autor: