burmtrz co znaczy

Definicja BURMISTRZ histori Polski. Słownik Bürgermeister) - przewodniczący porady miejskiej krzyżówka

Definicja BURMISTRZ

Co to znaczy BURMISTRZ: (z niemieckiego Bürgermeister) - przewodniczący porady miejskiej, wybierany zwykle spośród rajców; urząd pojawił się na przełomie XIII/XIV w., w okresie wykupu poprzez miasta wójtostw; w miastach królewskich zatwierdzany poprzez starostę, a w miastach prywatnych poprzez pana feudalnego; w XIX i w XX w. (do 1950) przewodniczący zarządu miasta.

Co znaczy BIULETYN INFORMACYJNY:
Porównanie ARMIA KRAJOWA burmistrz co znaczy.
Krzyżówka BOHOMOLEC FRANCISZEK:
Dlaczego komediopisarz, dziennikarz, pisarz; do 1773 jezuita i nauczyciel retoryki w szkołach zakonnych; w okresie stanisławowskim brał udział w obiadach czwartkowych stając się jednym z czołowych publicystów burmistrz krzyżówka.
Co to jest BRACIA POLSCY:
Jak lepiej religijna wyodrębniona w 1562 spośród radykalnych kalwinów polskich po rozłamie na zbór większy (kalwiński) i mniejszy (ariański - nazwa pochodzi od kapłana aleksandryjskiego Ariusza żyjącego w IV w burmistrz co to jest.
Słownik BIURO INFORMACYJNE PARTII KOMUNISTYCZNYCH I ROBOTN:
Kiedy powołane na naradzie w Szklarskiej Porębie (22-27 IX 1947) dla koordynacji działalności partii komunistycznych po rozwiązaniu III Międzynarodówki; w praktyce stało się narzędziem nacisku J. Stalina burmistrz słownik.
Czym jest BLOK STRONNICTW DEMOKRATYCZNYCH:
Od czego zależy w 1946 PPR zaproponowała wspólną listę wyborczą wszystkim stronnictwom politycznym reprezentowanym w Tymczasowym Rządzie Jedności Narodowej: PPS, PSL, SL, SD i SP; po odrzuceniu oferty poprzez PSL burmistrz czym jest.

Czym jest Burmistrz znaczenie w Słownik definicji B .

  • Dodano:
  • Autor: