dogmatycy co to znaczy

Definicja DOGMATYCY histori Polski. Słownik PZPR; znajdowali się w niej działacze partyjni

Definicja DOGMATYCY

Co to znaczy DOGMATYCY: nazwa frakcji w PZPR; znajdowali się w niej działacze partyjni popierający bezkrytycznie "realny socjalizm" w Polsce wzorowany na ZSRR; szczególnie w latach pięćdziesiątych uważali, iż schemat radziecki i stalinowskie sposoby sprawowania władzy to jedyna droga budowy socjalizmu w Polsce.

Słownik DˇBSKI JAN:
Czym jest działacz ruchu ludowego, publicysta; od 1905 członek PSL, od 1914 PSL Piast ; w 1914 członek NKN, w 1915 w Legionach Polskich; w l. 1918-1923 w PSL Piast , między innymi wiceprezes ZG; przeciwnik dogmatycy.
Słownik DYWIZJA STRZELCÓW POLSKICH:
Czym jest powstała w IV 1917 na bazie Legionu Puławskiego; walczyła nad Zbruczem; weszła w skład I Korpusu Polskiego (VIII 1917); dowódca gen. T. Bylewski dogmatycy.
Słownik DAGOME IUDEX:
Czym jest poprzez Mieszka I około 985-992, oddający część Polski pod opiekę Stolicy Apostolskiej; jego celem było wejście w stosunek zależności od papiestwa, którego zewnętrznym słowem była stawka na rzecz dogmatycy.
Słownik DURACZ TEODOR:
Czym jest działacz ruchu komunistycznego, adwokat; od 1905 w PPS, następnie PPS-Lewicy; od 1918 członek KPP; obrońca w procesach politycznych, raczej komunistów; w l. 1933-1937 wiceprzewodniczący Ligi Obrony dogmatycy.
Słownik DRUGA POLSKA:
Czym jest w latach siedemdziesiątych; E. Gierek jako I sekretarz PZPR propagował rozwój gospodarczy Polski oparty na kredytach zagranicznych i wytężonej pracy; ogromne inwestycje przemysłowe miały zmienić dogmatycy.

Czym jest Dogmatycy znaczenie w Słownik definicji D .

  • Dodano:
  • Autor: