dziesięcina co znaczy

Definicja DZIESIĘCINA histori Polski. Słownik rzecz Kościoła, początkowo uiszczane poprzez krzyżówka

Definicja DZIESIĘCINA

Co to znaczy DZIESIĘCINA: świadczenie na rzecz Kościoła, początkowo uiszczane poprzez panującego; od XI w. obciążało ogół ludności; pierwotnie tak zwany dziesięcina snopowa (co dziesiąty snop), rzadziej małdratowa (stała, w zbożu), w późniejszym okresie płacona w pieniądzu; rycerstwo ( szlachta) płaciło tak zwany swobodną dziesięcinę na rzecz dobrowolnie wybranego kościoła.

Co znaczy DYZUNICI:
Porównanie CERKIEW dziesięcina co znaczy.
Krzyżówka DEMBIŃSKI HENRYK:
Dlaczego generał; walczył w kampanii napoleońskiej i w stworzeniu listopadowym; w VIII 1831 wódz naczelny wojsk polskich; na emigracji związany z konserwatywnym ugrupowaniem Hotel Lambert; uczestnik dziesięcina krzyżówka.
Co to jest DĄBSKI JAN:
Jak lepiej działacz ruchu ludowego, publicysta; od 1905 członek PSL, od 1914 PSL Piast ; w 1914 członek NKN, w 1915 w Legionach Polskich; w l. 1918-1923 w PSL Piast , między innymi wiceprezes ZG; przeciwnik dziesięcina co to jest.
Słownik DUBOIS STANISŁAW:
Kiedy działacz ruchu socjalistycznego; od 1918 członek PPS, współorganizator OMTUR i Czerwonego Harcerstwa; w momencie II wojny światowej działacz PPS-WRN; aresztowany poprzez gestapo w 1940 został dziesięcina słownik.
Czym jest DĄBROWSKI JAROSŁAW:
Od czego zależy 1836-1871) - generał, działacz rewolucyjno-demokratyczny; jako student Akademii Sztabu Generalnego w Petersburgu (1859-1861) należał do tajnego koła Z. Sierakowskiego; w Warszawie członek Komitetu dziesięcina czym jest.

Czym jest Dziesięcina znaczenie w Słownik definicji D .

  • Dodano:
  • Autor: