pawel finder co znaczy

Definicja FINDER PAWEL histori Polski. Słownik Reynot (1904-1944) - działacz ruchu komunistycznego krzyżówka

Definicja FINDER PAWEL

Co to znaczy FINDER PAWEL: , pseudonim Paul Reynot (1904-1944) - działacz ruchu komunistycznego, inż. chemik; w l. 1922-1924 członek Komunistycznej Partii Austrii, 1924-1928 Francuskiej Partii Komunistycznej; od 1928 w KPP; po 1939 w ZSRR, gdzie w 1941 został członkiem tak zwany Ekipy Inicjatywnej komunistów polskich w Moskwie; przerzucony do państwie w 1942 był współorganizatorem PPR; po zabójstwie M. Nowotki został sekretarzem KC PPR; aresztowany w 1943 wraz z M. Fornalską, nie został zdekonspirowany poprzez gestapo; rozstrzelany na Pawiaku.

Co znaczy FRONT MORGES:
Porównanie działaczy centrowych w l. 1936-1938; jego celem było skonsolidowanie opozycji przeciw tendencjom autorytarnym i polityce zagranicznej obozu rządzącego ( sanacja); został zainicjowany poprzez gen. W finder pawel co znaczy.
Krzyżówka FEUDALIZM:
Dlaczego ustrój społeczno-polityczny oparty na więziach między seniorem a wasalem i nadaniem feudum - lenna; podstawą stosunków była ziemia stanowiąca własność feudałów finder pawel krzyżówka.
Co to jest FEUDUM:
Jak lepiej LENNO finder pawel co to jest.
Słownik FJN:
Kiedy zobacz FRONT JEDNOŚCI NARODU finder pawel słownik.
Czym jest FEUDAŁ:
Od czego zależy właściciel feudum; na mocy hołdu - aktu oddania się w opiekę - sprawował władzę nad uzależnionym od siebie wasalem finder pawel czym jest.

Czym jest Pawel Finder znaczenie w Słownik definicji F .

  • Dodano:
  • Autor: