hans frank co znaczy

Definicja FRANK HANS histori Polski. Słownik prawnik, gubernator Generalnego Gubernatorstwa; w krzyżówka

Definicja FRANK HANS

Co to znaczy FRANK HANS: (1900-1946) - prawnik, gubernator Generalnego Gubernatorstwa; w latach trzydziestych z ramienia NSDAP odpowiadał za sądownictwo i reformę prawa w III Rzeszy; mianowany poprzez A. Hitlera w 1939 generalnym gubernatorem kierował eksterminacją ludności polskiej i żydowskiej i prowadził rabunkową politykę gospodarczą na powierzonym sobie terytorium; w pełni odpowiadał zarówno w zakresie ustawodawczej, jak i wykonawczej, za działania władz okupacyjnych na powierzonym mu terytorium; siedzibą jego urzędu był Zamek Królewski na Wawelu; skazany na karę śmierci poprzez Międzynarodowy Trybunał Norymberski został powieszony w X 1946.

Co znaczy FRANKIŚCI:
Porównanie ŻYDZI frank hans co znaczy.
Krzyżówka FORNALSKA MAŁGORZATA:
Dlaczego 1902-1944) - działaczka ruchu komunistycznego; członkini SDKPiL i KPP; w l. 1941-1941 weszła w skład tak zwany drugiej Ekipy Inicjatywnej komunistów polskich przerzuconej z ZSRR do Polski; w l. 1942 frank hans krzyżówka.
Co to jest FLOTA KAPERSKA:
Jak lepiej strażnikami morza (custodes maris); flota złożona ze statków, których właściciele na podstawie tak zwany listów przepowiednich zaciągali się na służbę po jednej ze stron prowadzących wojnę i pod ich frank hans co to jest.
Słownik FIELDORF AUGUST EMIL:
Kiedy 1895-1953), generał; w l. 1914-1917 w Legionach Polskich, następnie w POW; od 1918 w WP, między innymi w 1938-1939 dowódca 51 pułku piechoty; po kampanii wrześniowej przedostał się do Francji; w 1940 frank hans słownik.
Czym jest FORMIŚCI POLSCY:
Od czego zależy malarstwie polskim założona w 1917 (pierwotnie używała nazwy Ekspresjoniści Polscy); jej przedstawiciele dążyli do czystego piękna pokazującego uczucia; w ich czasopiśmie Formiści drukowali także frank hans czym jest.

Czym jest Hans Frank znaczenie w Słownik definicji F .

  • Dodano:
  • Autor: