aleksander fredro co znaczy

Definicja FREDRO ALEKSANDER histori Polski. Słownik komediopisarz, pisarz, galicyjski działacz krzyżówka

Definicja FREDRO ALEKSANDER

Co to znaczy FREDRO ALEKSANDER: (1793-1876) - komediopisarz, pisarz, galicyjski działacz konserwatywny; walczył w armii Księstwa Warszawskiego w kampaniach napoleońskich 1809-1815; od 1833 poseł do Sejmu Stanowego w Galicji; był autorem memoriału do gubernatora F. Stadiona Uwagi nad stanem socjalnym w Galicji (1846); od 1839 honorowy obywatel Lwowa; w 1873 został powołany do Polskiej Akademii Zdolności; autor komedii, między innymi Mąż i żona, Pan Jowialski, Zemsta, Śluby panieńskie i pamiętników Trzy po trzy.

Co znaczy FALANGA:
Porównanie OBÓZ NARODOWO-RADYKALNY fredro aleksander co znaczy.
Krzyżówka FILOMACI:
Dlaczego TOWARZYSTWO FILOMATÓW fredro aleksander krzyżówka.
Co to jest FRYDERYK AUGUST WETTIN:
Jak lepiej Augusta III Wettina; Elektor saski od 1763, władca Saksonii od 1806; ofiarowanej mu poprzez Konstytucję 3 Maja sukcesji tronu polskiego nie przyjął, uzależniając to od jednomyślności mocarstw fredro aleksander co to jest.
Słownik FAMILIA:
Kiedy skupiona wokół rodziny Czartoryskich w XVIII w.; nazwa zwyczajowa Familia powstała za panowania Augusta II Wettina; dążyła do reform w Rzeczypospolitej współpracując początkowo z Augustem III fredro aleksander słownik.
Czym jest FLORENTCZYK FRANCISZEK:
Od czego zależy pierwszy artysta włoski z Florencji sprowadzony na polski dwór królewski poprzez Zygmunta I Starego; zapoczątkował renesansową przebudowę Zamku Królewskiego na Wawelu (kontynuował ją Bartłomiej fredro aleksander czym jest.

Czym jest Aleksander Fredro znaczenie w Słownik definicji F .

  • Dodano:
  • Autor: