ludowy front co znaczy

Definicja FRONT LUDOWY histori Polski. Słownik poprzez komunistów francuskich, po objęciu władzy w krzyżówka

Definicja FRONT LUDOWY

Co to znaczy FRONT LUDOWY: zainicjowana w 1934 poprzez komunistów francuskich, po objęciu władzy w Niemczech poprzez nazistów, taktyka sojuszu antyfaszystowskiego z partiami lewicowymi; w 1935 przyjęta poprzez Międzynarodówkę Komunistyczną (Komintern); w Polsce odrzucona poprzez władze PPS, chociaż próbowali ją realizować młodzi działacze socjalistyczni ( S. Dubois, N. Barlicki), w tym między innymi OM TUR.

Co znaczy FEDERACJA SOCJALISTYCZNYCH ZWIĄZKÓW MŁODZIEŻY POL:
Porównanie organizacji młodzieżowych; powstało 11 IV 1973; skupiała Związek Młodzieży Socjalistycznej, Związek Socjalistycznej Młodzieży Wiejskiej, Socjalistyczny Związek Studentów Polskich, Związek Harcerstwa front ludowy co znaczy.
Krzyżówka FRYCZ MODRZEWSKI ANDRZEJ:
Dlaczego Modrevius około 1503-1572); poeta polityczny, humanista, teolog, moralista; po studiach w Akademii Krakowskiej i przyjęciu święceń kapłańskich pracował w kancelarii prymasa Jana Łaskiego, a później front ludowy krzyżówka.
Co to jest FEUDALIZM:
Jak lepiej ustrój społeczno-polityczny oparty na więziach między seniorem a wasalem i nadaniem feudum - lenna; podstawą stosunków była ziemia stanowiąca własność feudałów front ludowy co to jest.
Słownik FLOTA KAPERSKA:
Kiedy strażnikami morza (custodes maris); flota złożona ze statków, których właściciele na podstawie tak zwany listów przepowiednich zaciągali się na służbę po jednej ze stron prowadzących wojnę i pod ich front ludowy słownik.
Czym jest FRANCISZEK LUDWIK KS. CONTI:
Od czego zależy bratanek Wielkiego Kondeusza; dzięki poparciu stronnictwa francuskiego wybrany na króla Polski w wolnej elekcji 1697; nieudana wyprawa z niewielką flotą francuską, która wylądowała w Gdańsku nie front ludowy czym jest.

Czym jest Ludowy Front znaczenie w Słownik definicji F .

  • Dodano:
  • Autor: