kasztelania co to znaczy

Definicja KASZTELANIA histori Polski. Słownik KASZTELAN. Czym jest Kasztelania znaczenie

Definicja KASZTELANIA

Co to znaczy KASZTELANIA: KASZTELAN

Słownik KOLIWSZCZYZNA:
Czym jest ukraińskich przeciwko szlachcie polskiej w 1768 pod przywództwem dowódców kozackich Iwana Gonty i Maksyma Żeleźniaka krwawo stłumione poprzez wojska polskie i rosyjskie ( rzeź w Humaniu kasztelania.
Słownik KOMUNISTYCZNA PARTIA POLSKI (KPP):
Czym jest XII 1918 z połączenia SDKPiL i PPS-Lewicy; do 1925 pod nazwą Komunistyczna Partia Robotnicza Polski; od 1919 członek Międzynarodówki Komunistycznej (Kominternu), od 1921 jej sekcja; dążyła do kasztelania.
Słownik KANCJONAŁ:
Czym jest z z łaciny: cantus - śpiew) - śpiewnik kościelny zawierający słowa, a niekiedy i nuty pieśni realizowanych poza liturgią; upowszechnił się od XVI w kasztelania.
Słownik KRAJOWA KOMISJA POROZUMIEWAWCZA:
Czym jest najwyższy organ NSZZ Solidarność do I Zjazdu NSZZ (1981); powstała na spotkaniu przedstawicieli 35 Międzyzakładowych Komitetów Strajkowych z całej Polski 22-23 IX 1980; przewodniczący L. Wałęsa kasztelania.
Słownik KON FELIKS:
Czym jest działacz robotniczy; członek Wielkiego Proletariatu; skazany w procesie proletariatczyków na zesłanie; od 1905 działacz lewicowej PPS; od 1918 członek KPP; w 1920 wchodził w skład Tymczasowego kasztelania.

Czym jest Kasztelania znaczenie w Słownik definicji K .

  • Dodano:
  • Autor: