adam kiel co to znaczy

Definicja KISIEL ADAM histori Polski. Słownik wojewoda bracławski; w momencie stworzenia

Definicja KISIEL ADAM

Co to znaczy KISIEL ADAM: (1600-1653) - wojewoda bracławski; w momencie stworzenia Chmielnickiego, jako jeden z przywódców dyzunitów, stał na czele ekipy posłów i senatorów dążących do ugody z Kozakami; jego plany powstania trzeciego członu Rzeczypospolitej, rusińskiego i prawosławnego, zniweczyło bezkompromisowe stanowisko Bohdana Chmielnickiego w czasie rozmów w Perejasławiu w 1648 i dążenie magnatów na czele z Jeremim Wiśniowieckim i Aleksandrem Koniecpolskim do stłumienia rebelii siłą.

Słownik KATASTER:
Czym jest urzędowy lista gruntów kisiel adam co to jest.
Słownik KIERBEDŹ STANISŁAW:
Czym jest 1810-1899) - inż.; znany jako budowniczy mostów stalowych: 1844-1852 na Newie w Petersburgu, 1859-1864 na Wiśle w Warszawie (zniszczonego w czasie stworzenia warszawskiego kisiel adam definicja.
Słownik KOŁŁĄTAJ HUGO:
Czym jest działacz polityczny i socjalny, historyk, filozof; po studiach w Akademii Krakowskiej, Wiedniu i we Włoszech przyjął święcenia kapłańskie; od 1776 związany z Komisją Nauki Narodowej, gdzie pracował w kisiel adam co znaczy.
Słownik KAMIŃSKI FRANCISZEK:
Czym jest 1902-2000) - działacz ruchu ludowego i ruchu oporu; w okresie międzywojennym działacz ZMW RP Wici ; po wybuchu II wojny światowej w kierownictwie SL; komendant BCh (1940-VII 1944); członek kisiel adam słownik.
Słownik KLARYSKI:
Czym jest ZAKONY kisiel adam znaczenie.

Czym jest Adam Kisiel znaczenie w Słownik definicji K .

  • Dodano:
  • Autor: