augustyn kordecki co znaczy

Definicja KORDECKI AUGUSTYN histori Polski. Słownik przeor zakonu paulinów w klasztorze krzyżówka

Definicja KORDECKI AUGUSTYN

Co to znaczy KORDECKI AUGUSTYN: (1603-1673) - przeor zakonu paulinów w klasztorze jasnogórskim; wsławił się 6-tygodniową obroną klasztoru obleganego poprzez wojska szwedzkie pod dowództwem B. Müllera w czasie potopu szwedzkiego, chociaż równocześnie prowadził rokowania ze Szwedami; opis obrony zawarł w dziele Nova Gigantomachia contra Sacram Imaginem Deiparae Virginis.

Co znaczy KOMITET NARODOWY POLSKI:
Porównanie ugrupowanie Wielkiej Emigracji; powstał 15 XII 1831 w Paryżu z inicjatywy J. Lelewela; głosił hasła antymonarchistyczne, wzywał do walki o niepodległość Polski; w 1832 ekipa radykalnych działaczy KNP kordecki augustyn co znaczy.
Krzyżówka KORCZYC WŁADYSŁAW:
Dlaczego generał Armii Czerwonej odkomenderowany w 1944 do 1 Armii Polskiej w ZSRR, której został w X 1944 dowódcą; w l. 1945-1954 szef Sztabu Generalnego WP i w l. 1950-1954 wiceminister obrony narodowej kordecki augustyn krzyżówka.
Co to jest KONDOMINIUM:
Jak lepiej terytorium znajdujące się pod wspólną administracją dwóch albo więcej krajów ( Inflanty kordecki augustyn co to jest.
Słownik KOMPANIA MANUFAKTUR WEŁNIANYCH:
Kiedy s.a. założona przy poparciu Stanisława Augusta Poniatowskiego, która jako manufaktura, wykorzystując pracę przymusową prowadziła krótko (1787-1794) produkcję tkanin wełnianych kordecki augustyn słownik.
Czym jest KOPERNIK MIKOŁAJ:
Od czego zależy astronom, duchowny, najwybitniejszy przedstawiciel polskiej edukacji w okresie I Rzeczypospolitej; po studiach w Akademii Krakowskiej i w uniwersytetach włoskich (Padwa, Bolonia, Ferrara) uzyskał kordecki augustyn czym jest.

Czym jest Augustyn Kordecki znaczenie w Słownik definicji K .

  • Dodano:
  • Autor: