lechoń co to znaczy

Definicja LECHOŃ JAN histori Polski. Słownik Serafinowicz (1899-1956) - pisarz; jeden ze

Definicja LECHOŃ JAN

Co to znaczy LECHOŃ JAN: właśc. Leszek Serafinowicz (1899-1956) - pisarz; jeden ze współzałożycieli ekipy Skamander; w 1930 wyjechał na placówkę dyplomatyczną do Paryża, a w momencie II wojny światowej osiadł na stałe w Stanach Zjednoczonych; w 1956 w Nowym Jorku popełnił samobójstwo; jeden z najzdolniejszych poetów dwudziestolecia międzywojennego; autor między innymi: satyrycznych wierszy politycznych (zbiory Królewsko-polski kabaret, Facecje republikańskie), wierszy lirycznych (zbiory: Karmazynowy poemat, Srebrne i czarne, Lutnia po Bekwarku, Aria z kurantem) i esejów literackich.

Słownik LILPOP STANISŁAW:
Czym jest przemysłowiec, konstruktor; jeden z pionierów industrializacji w Królestwie Polskim; współzałożyciel w 1854 spółki Evans, Lilpop et Comp. ; naczelny dyrektor Fabryki Machin i Odlewów w Warszawie i lechoń jan.
Słownik LEGION CZECHÓW I SŁOWAKÓW W POLSCE:
Czym jest utworzona w 1939 z uchodźców z Czechosłowacji pragnących walczyć z Niemcami; na jego bazie 3 IX 1939 utworzono Czechosłowacką Brygadę Ochotniczą pod dowództwem Ludvika Svobody, która walczyła między lechoń jan.
Słownik LENINO:
Czym jest 12-13 X 1943 poprzez I Dywizję Piechoty im. T. Kościuszki ( Armia Polska w ZSRR) pod dowództwem gen. Z. Berlinga; dywizja z racji na słabość wspierających ją oddziałów radzieckich i mocną obronę lechoń jan.
Słownik LENNO PRUSKIE:
Czym jest PRUSY KSIˇŻĘCE lechoń jan.
Słownik ŁAGRY:
Czym jest OBOZY RADZIECKIE lechoń jan.

Czym jest Jan Lechoń znaczenie w Słownik definicji L .

  • Dodano:
  • Autor: