moskwa co to znaczy

Definicja MOSKWA histori Polski. Słownik wieczysty zawarty 1 V 1686 po wojnach polsko-rosyjskich

Definicja MOSKWA

Co to znaczy MOSKWA: pokój - pokój "wieczysty" zawarty 1 V 1686 po wojnach polsko-rosyjskich; zwany również pokojem Grzymułtowskiego od nazwiska polskiego posła w Moskwie Krzysztofa Grzymułtowskiego; układ potwierdzał warunki terytorialnego podziału wg rozejmu w Andruszowie, a ponadto Rosja uzyskała gwarancję swobody wyznania dla ludności prawosławnej w Rzeczypospolitej w zamian za zgodę na sojusz przeciwko Tatarom i odszkodowanie pieniężne.

Słownik MIESZKO PLˇTONOGI:
Czym jest Władysława II Wygnańca; od 1163 wspólnie z braćmi Bolesławem Wysokim i Konradem odzyskał Śląsk; po bratobójczej wojnie z Bolesławem Wysokim w 1172 udzielny książę raciborski; w 1177 za poparcie moskwa.
Słownik MAŁOPOLSKA:
Czym jest plemienia Wiślan, opanowane w IX w. poprzez Kraj Wielkomorawskie, a w 1 poł. X w. poprzez Czechy; włączone do monarchii piastowskiej około 990; rola tej dzielnicy wzrosła po 1037, kiedy Kazimierz moskwa.
Słownik MIESZCZAŃSTWO:
Czym jest socjalnych obejmujący mieszkańców miast królewskich i miast prywatnych; wykształcił się od XIII w. w związku z lokowaniem miast na prawie niemieckim; prawa mieszczańskie nabywano drogą: dziedziczenia moskwa.
Słownik MARCHIA BRANDENBURSKA:
Czym jest BRANDENBURGIA moskwa.
Słownik MICHNIK ADAM:
Czym jest działacz polityczny, dziennikarz; współtwórca Klubu Krzywego Koła; po 1964 związany z komandosami ; w marcu 1968 relegowany z Uniwersytetu Warszawskiego; czołowy działacz KOR i KSS KOR; doradca NSZZ moskwa.

Czym jest Moskwa znaczenie w Słownik definicji M .

  • Dodano:
  • Autor: