pomezania co to znaczy

Definicja POMEZANIA histori Polski. Słownik Prus, nad Wisłą i Nogatem, podbita 1223-1236 poprzez

Definicja POMEZANIA

Co to znaczy POMEZANIA: zachodnia część Prus, nad Wisłą i Nogatem, podbita 1223-1236 poprzez Zakon Krzyżacki; założono na jej terenie w 1274 stolicę Zakonu Malbork; po 1466 część północna z Malborkiem włączona do Polski.

Słownik PODSKARBI:
Czym jest wywodzący się z utworzonego w 1 poł. XIV w. urzędu podskarbiego krakowskiego; zarządzał dochodami i wydatkami ze skarbu władcy i nadzorował mennicę; od poł. XV w. nastąpił podział na dwa urzędy pomezania.
Słownik PLATER EMILIA:
Czym jest walczyła w stworzeniu listopadowym na Żmudzi; stała na czele oddziału partyzanckiego; potem w oddziale D. Chłapowskiego i oddziale A. Giełguda; zginęła przy próbie przedostania się do Warszawy pomezania.
Słownik PALACZ JAN:
Czym jest 1812-1891) - chłopski działacz polityczny; członek Związku Plebejuszy; brał udział w przygotowaniach do stworzenia 1846; członek Komitetu Narodowego w Poznaniu w 1848 pomezania.
Słownik PRAWO ŚREDZKIE:
Czym jest odmiana lokalna prawa magdeburskiego, wykształcona w Środzie Śląskiej, lokowanej przed 1223; stosowane w lokacjach raczej na Śląsku i w Wielkopolsce i Małopolsce pomezania.
Słownik POROZUMIENIA SIERPNIOWE:
Czym jest rządem komunistycznym a strajkującymi robotnikami w 1980; w lipcu 1980 w państwie wybuchły pierwsze strajki w Świdniku pod Lublinem, które potem objęły cały państwo; 16 VIII powstał najpierw w pomezania.

Czym jest Pomezania znaczenie w Słownik definicji P .

  • Dodano:
  • Autor: