kraju obrony rada co znaczy

Definicja RADA OBRONY KRAJU histori Polski. Słownik rządowo-parlamentarny powołany poprzez Sejm krzyżówka

Definicja RADA OBRONY KRAJU

Co to znaczy RADA OBRONY KRAJU: szczególny organ rządowo-parlamentarny powołany poprzez Sejm Ustawodawczy 1 VII 1920 w okresie największego zagrożenia dla bytu państwa w momencie wojny polsko-bolszewickiej; w jej skład weszli jako przewodniczący Naczelnik Państwa ( J. Piłsudski), marszałek sejmu ( W. Trąmpczyński), 10 posłów wybranych poprzez sejm, premier ( W. Witos), 3 ministrów i 3 przedstawicieli armii; decydowała o wszystkich kwestiach związanych z prowadzeniem i zakończeniem wojny i zawarciem pokoju; jej kompetencje wygasły w XI 1920.

Co znaczy REJENCJA:
Porównanie regencją z niemieckiego Regierungsbezirk) - pruska jednostka administracyjna od 1815; była ogniwem pośrednim pomiędzy powiatem a prowincją; w Ogromnym Księstwie Poznańskim były r.: bydgoska i rada obrony kraju co znaczy.
Krzyżówka RADKIEWICZ STANISŁAW:
Dlaczego działacz ruchu komunistycznego; od 1925 członek KPP; w czasie II wojny światowej w ZSRR, gdzie został członkiem CBKP i ZPP; po powrocie do państwie członek PPR, a później PZPR; najprawdopodobniej rada obrony kraju krzyżówka.
Co to jest REFERENDUM LUDOWE 30 VI 1946:
Jak lepiej bloku demokratycznego ( PPR, PPS, SL, SD) zaproponowały przeprowadzenie przed wyborami referendum ludowego w momencie którego społeczeństwo miało odpowiedzieć na trzy pytania: 1) Czy jesteś za rada obrony kraju co to jest.
Słownik RÓMMEL JULIUSZ:
Kiedy generał; w l. 1903-1917 oficer armii rosyjskiej; od 1918 w WP, między innymi: w l. 1924-26 dowódca 1 dywizji kawalerii, 1926-1939 gen. i inspektor armii w Generalnym Inspektoracie Sił Zbrojnych; w rada obrony kraju słownik.
Czym jest RZECZPOSPOLITA SZLACHECKA:
Od czego zależy RZECZPOSPOLITA OBOJGA NARODÓW rada obrony kraju czym jest.

Czym jest Kraju Obrony Rada znaczenie w Słownik definicji R .

  • Dodano:
  • Autor: