henryk antoni radziwiłł co to znaczy

Definicja RADZIWIŁŁ ANTONI HENRYK histori Polski. Słownik książę, mecenas sztuki; w l. 1815-1831

Definicja RADZIWIŁŁ ANTONI HENRYK

Co to znaczy RADZIWIŁŁ ANTONI HENRYK: (1775-1833) - książę, mecenas sztuki; w l. 1815-1831 namiestnik Wielkiego Księstwa Poznańskiego; rzecznik porozumienia polskiej szlachty z rządem pruskim.

Słownik RUBINSTEIN ARTUR:
Czym jest światowej sławy pianista; debiutował w 1900 grając koncerty Fryderyka Chopina i Wolfganga A. Mozarta; koncertował w Ameryce, Europie Zachodniej i Rosji; w 1946 przyjął obywatelstwo amerykańskie radziwiłł antoni henryk.
Słownik RZĄD LUBELSKI:
Czym jest TYMCZASOWY RZĄD LUDOWY REPUBLIKI POLSKIEJ; POLSKI KOMITET WYZWOLENIA NARODOWEGO radziwiłł antoni henryk.
Słownik RADA STANU KSIĘSTWA WARSZAWSKIEGO:
Czym jest rządowy Księstwa Warszawskiego; działała na podstawie konstytucji Księstwa Warszawskiego; po 1810 jej rola zmalała, pełniła zadania sądownicze; prezesi: S. Małachowski, L. Gutakowski, S. K. Potocki radziwiłł antoni henryk.
Słownik RADA POMOCY ŻYDOM "ŻEGOTA":
Czym jest rozpoczęta w 1942 z inicjatywy W. Krahelskiej-Filipowicz i Z. Kossak i organizowana poprzez Delegaturę Rządu na Państwo; włączyły się do niej konspiracyjne partie polityczne: PPS-WRN, RPPS, SL i SD radziwiłł antoni henryk.
Słownik RACZYŃSKI EDWARD:
Czym jest 1786-1845) - działacz socjalny i polityczny; służył w armii Księstwa Warszawskiego; w 1829 ufundował bibliotekę publiczną w Poznaniu; mecenas pisarzy i uczonych, między innymi A. Mickiewicza radziwiłł antoni henryk.

Czym jest Henryk Antoni Radziwiłł znaczenie w Słownik definicji R .

  • Dodano:
  • Autor: