bernard wapowski co to znaczy

Definicja WAPOWSKI BERNARD histori Polski. Słownik historyk, kartograf; historiograf Zygmunta I

Definicja WAPOWSKI BERNARD

Co to znaczy WAPOWSKI BERNARD: (około 1450-1535) - historyk, kartograf; historiograf Zygmunta I Starego; autor zachowanej we fragmentach kroniki doprowadzonej do 1535; znany jako twórca mapy Sarmacji i pierwszej mapy Polski (oryginał zaginął).

Słownik WIELKA NOWENNA:
Czym jest program ogłoszony poprzez prymasa S. Wyszyńskiego w czasie uroczystości Bożego Ciała w 1957; zakładał odnowę wartości religijnych, moralnych i narodowych dla uczczenia Milenium chrztu Polski w 1966 wapowski bernard.
Słownik WARSZAWA:
Czym jest wojnie polsko-radzieckiej 13-25 VIII 1920; skończyła się zwycięstwem wojsk polskich nad oddziałami radzieckimi M. Tuchaczewskiego; jest uważana za jedną z najważniejszych w dziejach współczesnych wapowski bernard.
Słownik WRÓBLEWSKI WALERY ANTONI:
Czym jest generał, działacz niepodległościowy i rewolucyjny; należał do obozu Czerwonych; w momencie stworzenia styczniowego był naczelnikiem wojennym w woj. grodzieńskim; od poł. I 1864 dowódca korpusu na wapowski bernard.
Słownik WOJNA TRZYNASTOLETNIA:
Czym jest WOJNY POLSKO-KRZYŻACKIE wapowski bernard.
Słownik WARCISŁAW I:
Czym jest Pomorza Zachodniego; W 1122 uznał się lennikiem Bolesława Krzywoustego, w zamian otrzymując pomoc polską w zjednoczeniu Pomorza; w 1127 próbował bez powodzenia zrzucić zwierzchność polską; zgodził wapowski bernard.

Czym jest Bernard Wapowski znaczenie w Słownik definicji W .

  • Dodano:
  • Autor: