warszawa co to znaczy

Definicja WARSZAWA histori Polski. Słownik konfederacja zawiązana w 1704 w momencie wojny północnej

Definicja WARSZAWA

Co to znaczy WARSZAWA: konfederacja - konfederacja zawiązana w 1704 w momencie wojny północnej (III) pod naciskiem króla Szwecji Karola XII przeciwko Augustowi II Wettinowi; po detronizacji króla niewielka ekipa zwolenników króla Szwecji (raczej z Wielkopolski) wybrała na króla Polski Stanisława Leszczyńskiego, a przewarzająca część szlachty, pozostając wierna Augustowi II Wettinowi, zawiązała konfederację w Sandomierzu.

Słownik WIELKA NOWENNA:
Czym jest program ogłoszony poprzez prymasa S. Wyszyńskiego w czasie uroczystości Bożego Ciała w 1957; zakładał odnowę wartości religijnych, moralnych i narodowych dla uczczenia Milenium chrztu Polski w 1966 warszawa.
Słownik WAJDA ANDRZEJ:
Czym jest reżyser filmowy i teatralny; najwybitniejszy przedstawiciel polskiej szkoły filmowej ; debiutował filmem Pokolenie (1955); reżyser 34 filmów fabularnych, między innymi Popiół i diament (1958 warszawa.
Słownik WSCHOWA:
Czym jest miasto na pograniczu wielkopolsko-śląskim, przechodzące w XI-XIV w. z jednej dzielnicy do drugiej; na trwale połączona z Wielkopol ską poprzez Kazimierza Wielkiego w 1343 warszawa.
Słownik WIELOPOLSKI ALEKSANDER:
Czym jest hrabia, konserwatywny polityk w Królestwie Polskim; W momencie stworzenia listopadowego poseł na sejm; występował przeciw kontynuowaniu wojny z Rosją; w 1846 wystosował list do kanclerza warszawa.
Słownik WOJNY POLSKO-CZESKIE:
Czym jest zarówno kwestie dynastyczne, jak i przede wszystkim spór o przynależność Śląska; 1) około 990 - po zerwaniu poprzez Mieszka I sojuszu z Czechami, którego gwarantem była Dobrawa; wskutek zwycięstw warszawa.

Czym jest Warszawa znaczenie w Słownik definicji W .

  • Dodano:
  • Autor: