hipolit wawelberg co to znaczy

Definicja WAWELBERG HIPOLIT histori Polski. Słownik bankier warszawski, działacz socjalny

Definicja WAWELBERG HIPOLIT

Co to znaczy WAWELBERG HIPOLIT: (1843-1901) - bankier warszawski, działacz socjalny; założyciel zawodowej szkoły technicznej i Szkoły Inżynierskiej (1895).

Słownik WAŁĘSA LECH:
Czym jest działacz związkowy, polityk; od 1967 pracował jako elektryk w Stoczni Gdańskiej; w grudniu 1970 był członkiem Komitetu Strajkowego; w sierpniu 1980 przewodził strajkowi w Stoczni, podpisał wawelberg hipolit.
Słownik WRÓBLEWSKI ZYGMUNT FLORENTY:
Czym jest uczestnik stworzenia styczniowego; prof. Uniwersytetu Jagiellońskiego, członek Polskiej Akademii Zdolności; razem z K. Olszewskim dokonali po raz pierwszy skroplenia tlenu i azotu z powietrza (1883 wawelberg hipolit.
Słownik WOJSKO POLSKIE 1944-1945:
Czym jest dekretu KRN z 21 VII 1944 poprzez połączenie Armii Polskiej w ZSRR (2) z AL; W jego skład wchodziły: 1 Armia (powstała z przekształcenia Armii Polskiej w ZSRR); liczebność około 90 tys. żołnierzy wawelberg hipolit.
Słownik WITKIEWICZ STANISŁAW IGNACY:
Czym jest 1885-1939) - dramatopisarz, prozaik, filozof, malarz, teoretyk i krytyk sztuki; studiował na krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych; podróżował do Niemiec, Włoch, Francji, w 1914 odbył podróż do wawelberg hipolit.
Słownik WOLNA ELEKCJA:
Czym jest ELEKCJA VIRITIM wawelberg hipolit.

Czym jest Hipolit Wawelberg znaczenie w Słownik definicji W .

  • Dodano:
  • Autor: