weryfikacja co to znaczy

Definicja WERYFIKACJA histori Polski. Słownik po II wojnie światowej obywatelstwa polskiego tak

Definicja WERYFIKACJA

Co to znaczy WERYFIKACJA: mechanizm nadawania po II wojnie światowej obywatelstwa polskiego tak zwany ludności autochtonicznej (szacowano ją na około 1,2 mln), przede wszystkim osobom należącym do mniejszości polskiej w Niemczech przed 1939; objęła raczej mieszkańców Śląska Opolskiego, Warmii i Mazur; postępowanie weryfikacyjne odbywało się na wniosek zainteresowanych, rozstrzygały specjalnie powołane komisje gminne i powiatowe.

Słownik WŁADYSŁAW I ŁOKIETEK:
Czym jest syn Kazimierza I kujawskiego, brat Leszka Czarnego; książę brzesko-kujawski (od 1267), sieradzki (od 1288), łęczycki (od 1294), władca Polski od 1320; po śmierci Leszka Czarnego w 1288 włączył się weryfikacja.
Słownik WALEWSKI ALEKSANDER:
Czym jest dyplomata francuski; nieślubny syn Marii Walewskiej i cesarza Napoleona I; w momencie stworzenia listopadowego uczestnik misji dyplomatycznej w Londynie; był ambasadorem Francji w Madrycie i Londynie weryfikacja.
Słownik WOJEWODA:
Czym jest pierwotnie najwyższy urząd wojskowo-dworski; dowodził w zastępstwie władcy wojskiem i sprawował sądy; od XIV w. przekształca się w najwyższego urzędnika ziemskiego na terenie kształtujących się weryfikacja.
Słownik WIELKOPOLSKIE TOWARZYSTWO WŁOŚCIAN:
Czym jest POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE - PIAST weryfikacja.
Słownik WO¬NY:
Czym jest SˇD ZIEMSKI weryfikacja.

Czym jest Weryfikacja znaczenie w Słownik definicji W .

  • Dodano:
  • Autor: