unia radomska wileńsko co to znaczy

Definicja WILEŃSKO-RADOMSKA UNIA histori Polski. Słownik UNIE POLSKO-LITEWSKIE. Czym jest Unia

Definicja WILEŃSKO-RADOMSKA UNIA

Co to znaczy WILEŃSKO-RADOMSKA UNIA: UNIE POLSKO-LITEWSKIE

Słownik WIELKI MANIFEST TDP:
Czym jest uchwalony w 1836; był programem liberalnym, umiarkowanym i antyrewolucyjnym; walkę o niepodległość TDP opierało na własnych siłach narodu; przyszły ustrój miał być republiką parlamentarną wileńsko-radomska unia.
Słownik WASILEWSKI LEON:
Czym jest Płochocki (1870-1936) - działacz i teoretyk PPS, dziennikarz, dyplomata, historyk; tata W. Wasilewskiej; w l. 1893-1994 w Lidze Narodowej; od 1896 w PPS jako jeden z przywódców nurtu wileńsko-radomska unia.
Słownik WŁODKOWIC PAWEŁ Z BRUDZENIA:
Czym jest wybitny prawnik, rektor Akademii Krakowskiej. Reprezentował Polskę w sporach z Zakonem Krzyżackim, w procesie w Budzie (1413) i na soborze w Konstancji (11415), gdzie wystąpił z traktatem O władzy wileńsko-radomska unia.
Słownik WŁADYSŁAW III LASKONOGI:
Czym jest syn Mieszka III Starego; jako książę poznański i gnieźnieński od 1202 prowadził cały czas walkę z bratem Władysławem Odonicem; książę krakowski w 1202, usunięty poprzez możnowładztwo na rzecz Leszka wileńsko-radomska unia.
Słownik WIELKOPOLSKA:
Czym jest dorzeczu środkowej i dolnej Warty. Siedziba Polan, którzy utworzyli na jej terytorium podstawy państwowości polskiej; była centrum państwa w okresie monarchii pierwszych Piastów; Poznań i Gniezno wileńsko-radomska unia.

Czym jest Unia Radomska Wileńsko znaczenie w Słownik definicji W .

  • Dodano:
  • Autor: