wilkierz co to znaczy

Definicja WILKIERZ histori Polski. Słownik ustawy regulujące stosunki wewnętrzne w miastach albo

Definicja WILKIERZ

Co to znaczy WILKIERZ: ustawy regulujące stosunki wewnętrzne w miastach albo wsiach lokowanych na prawie niemieckim.

Słownik WYPRAWA ŁYSOBYCKA:
Czym jest gen. A. Jankowskiego w momencie stworzenia listopadowego; W VII 1831 30-tysięczna armia została wysłana w kierunku Lublina; po pierwszej nieudanej bitwie zatrzymała się pod Łysobykami; nie podjęła wilkierz.
Słownik WOLNA WSZECHNICA POLSKA:
Czym jest wyższa; powstała w 1919 z przekształcenia Towarzystwa Kursów Naukowych; posiadała wydziały: humanistyczny, matematyczno-przyrodniczy, nauk politycznych i socjalnych, pedagogiczny; od 1927 istniał jej wilkierz.
Słownik WITKIEWICZ STANISŁAW IGNACY:
Czym jest 1885-1939) - dramatopisarz, prozaik, filozof, malarz, teoretyk i krytyk sztuki; studiował na krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych; podróżował do Niemiec, Włoch, Francji, w 1914 odbył podróż do wilkierz.
Słownik WARSZAWSKI ADOLF:
Czym jest 1868-1937) - działacz ruchu robotniczego, dziennikarz; od 1888 członek II Proletariatu; współzałożyciel w 1889 Związku Robotników Polskich; od 1893 w SDKPiL, od 1902 członek Zarządu Głównego wilkierz.
Słownik WYSOCKI PIOTR:
Czym jest podpułkownik, działacz niepodległościowy; jako instruktor w Szkole Podchorążych Piechoty w Warszawie założył sekretny związek zwany Sprzysiężeniem Wysockiego (Sprzysiężenie Podchorążych); na czele wilkierz.

Czym jest Wilkierz znaczenie w Słownik definicji W .

  • Dodano:
  • Autor: