kadłubkiem zwany wincenty co to znaczy

Definicja WINCENTY ZWANY KADŁUBKIEM histori Polski. Słownik biskup krakowski 1207-1218; kronikarz

Definicja WINCENTY ZWANY KADŁUBKIEM

Co to znaczy WINCENTY ZWANY KADŁUBKIEM: (1160-1223) - biskup krakowski 1207-1218; kronikarz, autor kroniki przedstawiającej dzieje Polski od czasów najdawniejszych po lata panowania →Kazimierza Sprawiedliwego, jednego z najważniejszych źródeł narracyjnych do historii Polski średniowiecznej.(JS)

Słownik WIELKI KRYZYS GOSPODARCZY:
Czym jest gospodarki światowej, które w 1929 objęło cały świat; W Polsce symptomy kryzysu dały o sobie znać na większą skalę na początku 1930; wobec nadprodukcji nastąpiło załamanie się produkcji przemysłowej wincenty zwany kadłubkiem.
Słownik WAWELBERG HIPOLIT:
Czym jest 1843-1901) - bankier warszawski, działacz socjalny; założyciel zawodowej szkoły technicznej i Szkoły Inżynierskiej (1895 wincenty zwany kadłubkiem.
Słownik WARSZAWIANKA:
Czym jest patriotyczna; napisał ją w okresie stworzenia listopadowego C. Delavigne, przetłumaczył K. Sienkiewicz; muzykę skomponował K. Kurpiński; rozpoczyna się od słów Oto dziś dzień krwi i chwały wincenty zwany kadłubkiem.
Słownik WĘDRÓWKI LUDÓW:
Czym jest ogromnych migracji ludów, zapoczątkowany w V w. naporem turskich Hunów na stepy nadczarnomorskie, co wywołało napór ludów germańskich na granice Cesarstwa Rzymskiego; W migracji tej od V/VI w. wzięli wincenty zwany kadłubkiem.
Słownik WARECKO-MAGNUSZEWSKA OPERACJA:
Czym jest pod Magnuszewem (koło Warki) i w rejonie Baranowa Sandomierskiego w VIII 1944 poprzez oddziały 1 Armii WP ( Armia Polska w ZSRR) o zdobycie i utrzymanie przyczółków na Wiśle; w rejonie Baranowa pod wincenty zwany kadłubkiem.

Czym jest Kadłubkiem Zwany Wincenty znaczenie w Słownik definicji W .

  • Dodano:
  • Autor: