stanław wojciechowski co znaczy

Definicja WOJCIECHOWSKI STANISŁAW histori Polski. Słownik prezydent RP, teoretyk i działacz krzyżówka

Definicja WOJCIECHOWSKI STANISŁAW

Co to znaczy WOJCIECHOWSKI STANISŁAW: (1869-1953) - prezydent RP, teoretyk i działacz spółdzielczości; od 1890 w ZMP "Zet", od 1891 w Zjednoczeniu Robotniczym; współzałożyciel PPS, w 1895-1905 w jej kierownictwie; jeden z pionierów spółdzielczości w Polsce, 1911-15 członek Zarządu Warszawskiego Związku Stowarzyszeń Spożywczych; w l. 1919-20 minister spraw wewnętrznych; po zabójstwie G. Narutowicza wybrany na prezydenta RP 20 XII 1922; po zamachu majowym 1926 zrzekł się urzędu prezydenta i wycofał z życia politycznego; w l. 1926-1939 prof. Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego i dyrektor Spółdzielczego Instytutu Naukowego; m. in. autor pracy: Historia spółdzielczości polskiej do 1914.

Co znaczy WYSZYŃSKI STEFAN:
Porównanie arcybiskup gnieźnieński i warszawski, prymas Polski (1948); od 1953 kardynał; starając się uchronić Kościół katolicki przed represjami, bez porozumienia z Watykanem podpisał w 1950 porozumienie wojciechowski stanisław co znaczy.
Krzyżówka WOJNY POLSKO-KRZYŻACKIE:
Dlaczego Krzyżackim w XIV-XVI w. rozpoczął się zajęciem Pomorza Gdańskiego poprzez Krzyżaków w 1308; 1) nieudane próby odzyskania Pomorza poprzez Władysława Łokietka na drodze pokojowej ( mechanizmy polsko wojciechowski stanisław krzyżówka.
Co to jest WYSOCKI PIOTR:
Jak lepiej podpułkownik, działacz niepodległościowy; jako instruktor w Szkole Podchorążych Piechoty w Warszawie założył sekretny związek zwany Sprzysiężeniem Wysockiego (Sprzysiężenie Podchorążych); na czele wojciechowski stanisław co to jest.
Słownik WILEŃSKO-RADOMSKA UNIA:
Kiedy UNIE POLSKO-LITEWSKIE wojciechowski stanisław słownik.
Czym jest WIELKA NOWENNA:
Od czego zależy program ogłoszony poprzez prymasa S. Wyszyńskiego w czasie uroczystości Bożego Ciała w 1957; zakładał odnowę wartości religijnych, moralnych i narodowych dla uczczenia Milenium chrztu Polski w 1966 wojciechowski stanisław czym jest.

Czym jest Stanisław Wojciechowski znaczenie w Słownik definicji W .

  • Dodano:
  • Autor: