zygmunt wojciechowski co to znaczy

Definicja WOJCIECHOWSKI ZYGMUNT histori Polski. Słownik historyk; od 1929 prof. uniwersytetu w

Definicja WOJCIECHOWSKI ZYGMUNT

Co to znaczy WOJCIECHOWSKI ZYGMUNT: (1900-1955) - historyk; od 1929 prof. uniwersytetu w Poznaniu; od 1945 członek PAU; od 1952 członek PAN; w momencie okupacji hitlerowskiej wykładał na tajnym uniwersytecie; redaktor naczelny "Przeglądu Zachodniego"; badacz problematyki ustroju Polski średniowiecznej; twórca teorii rodowej; kluczowe prace: Polska nad Wisłą i Odrą w X w., Kraj Polskie w wiekach średnich. Dzieje ustroju, Zygmunt Stary 1506-1548.

Słownik WOLNIZNA:
Czym jest moment, gdzie osadnicy lokowani na prawie niemieckim zwolnieni byli z opłat i czynszów; Wynosiła od kilku lat do 24 lat na terenach trudnych do uprawy wojciechowski zygmunt.
Słownik WŁÓCZNIA ŚW. MAURYCEGO:
Czym jest ofiarowana została Bolesławowi Chrobremu poprzez cesarza Ottona III na zjeździe gnieźnieńskim w 1000; dar miał być oznaką przymierza i wyniesienia księcia Polan do rangi sprzymierzeńca cesarskiego wojciechowski zygmunt.
Słownik WETTINOWIE:
Czym jest dynastia panująca kolejno w Miśni, Turyngii i Saksonii; jej założycielem był elektor saski Fryderyk I Kłótnik (1423-1428); Wettinowie z Saksonii uzyskali w XV w. prawo obierania cesarzy (tytuł wojciechowski zygmunt.
Słownik WAPOWSKI BERNARD:
Czym jest historyk, kartograf; historiograf Zygmunta I Starego; autor zachowanej we fragmentach kroniki doprowadzonej do 1535; znany jako twórca mapy Sarmacji i pierwszej mapy Polski (oryginał zaginął wojciechowski zygmunt.
Słownik WO¬NY:
Czym jest SˇD ZIEMSKI wojciechowski zygmunt.

Czym jest Zygmunt Wojciechowski znaczenie w Słownik definicji W .

  • Dodano:
  • Autor: