brandenburskie polsko wojny co to znaczy

Definicja WOJNY POLSKO-BRANDENBURSKIE histori Polski. Słownik Brandenburgii z Janem Luksemburskim i

Definicja WOJNY POLSKO-BRANDENBURSKIE

Co to znaczy WOJNY POLSKO-BRANDENBURSKIE: sojusz Brandenburgii z Janem Luksemburskim i Zakonem Krzyżackim i próby ekspansji na Pomorzu Zachodnim, której celem było odcięcie tej dzielnicy od Polski ( Nowa Marchia) spowodowały konflikt zbrojny w l. 1315-1327, wygrany wskutek wyprawy polsko-pomorsko-litewskiej w 1326/27; kończył ją pokój w Landsbergu (Gorzów Wielkopolski) w 1327, który z niewielkimi zmianami za panowania Kazimierza Wielkiego ustalił granicę polsko-brandenburską do czasów I rozbioru w 1772.

Słownik WARSZAWSKA OPERACJA:
Czym jest WARSZAWA, BITWY wojny polsko-brandenburskie.
Słownik WOJNY POLSKO-RUSKIE:
Czym jest XIII w. z księstwami ruskimi, raczej z księstwem kijowskim, o podłożu dynastycznym i terytorialnym, przede wszystkim o dominację nad Rusią Czerwoną, opanowaną poprzez Włodzimierza Wielkiego w 981, a wojny polsko-brandenburskie.
Słownik WIOSNA LUDÓW NA ZIEMIACH POLSKICH:
Czym jest i rewolucyjne na ziemiach polskich w 1848; W Ogromnym Księstwie Poznańskim stworzenie wielkopolskie; w innych częściach zaboru pruskiego doszło do wystąpień chłopów śląskich przeciw regulacjom wojny polsko-brandenburskie.
Słownik WOJCIECH Z BRUDZEWA:
Czym jest 1445-1497) - astronom, prof. Akademii Krakowskiej; Wykazywał sprzeczności w geocentrycznej budowie świata; opracował tablice do obliczania położenia świata; jego studentem był Mikołaj Kopernik wojny polsko-brandenburskie.
Słownik WRON:
Czym jest zobacz WOJSKOWA Porada OCALENIA NARODOWEGO wojny polsko-brandenburskie.

Czym jest Brandenburskie Polsko Wojny znaczenie w Słownik definicji W .

  • Dodano:
  • Autor: