brandenburskie polsko wojny co to znaczy

Definicja WOJNY POLSKO-BRANDENBURSKIE histori Polski. Słownik Brandenburgii z Janem Luksemburskim i

Definicja WOJNY POLSKO-BRANDENBURSKIE

Co to znaczy WOJNY POLSKO-BRANDENBURSKIE: sojusz Brandenburgii z Janem Luksemburskim i Zakonem Krzyżackim i próby ekspansji na Pomorzu Zachodnim, której celem było odcięcie tej dzielnicy od Polski ( Nowa Marchia) spowodowały konflikt zbrojny w l. 1315-1327, wygrany wskutek wyprawy polsko-pomorsko-litewskiej w 1326/27; kończył ją pokój w Landsbergu (Gorzów Wielkopolski) w 1327, który z niewielkimi zmianami za panowania Kazimierza Wielkiego ustalił granicę polsko-brandenburską do czasów I rozbioru w 1772.

Słownik WITKIEWICZ STANISŁAW IGNACY:
Czym jest 1885-1939) - dramatopisarz, prozaik, filozof, malarz, teoretyk i krytyk sztuki; studiował na krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych; podróżował do Niemiec, Włoch, Francji, w 1914 odbył podróż do wojny polsko-brandenburskie.
Słownik WOJNY POLSKO-NIEMIECKIE:
Czym jest z cesarstwem o utrzymanie suwerenności Piastów i z marchiami wschodnimi, o podłożu sporów terytorialnych; 1) za panowania Mieszka I doszło do wojen tak z Marchią Wschodnią w sporze o panowanie nad wojny polsko-brandenburskie.
Słownik WERSAL:
Czym jest 1919 - najważniejszy z zawartych w l. 1919-1920 traktatów kończących I wojnę światową, został podpisany 28 VI 1919 poprzez zwycięskie państwa Ententy i pokonane Niemcy; Wszedł w życie 10 I 1920; w wojny polsko-brandenburskie.
Słownik WRON:
Czym jest zobacz WOJSKOWA Porada OCALENIA NARODOWEGO wojny polsko-brandenburskie.
Słownik WASILEWSKA WANDA:
Czym jest nauczycielka, poetka, publicystka, redaktorka pism Płomyk i Płomyczek , działaczka ruchu robotniczego; od 1923 w ZNMS i TUR; w l. 1935-1937 w Radzie Naczelnej PPS; wystąpiła z partii uznając jej wojny polsko-brandenburskie.

Czym jest Brandenburskie Polsko Wojny znaczenie w Słownik definicji W .

  • Dodano:
  • Autor: