kraków miasto wolne co to znaczy

Definicja WOLNE MIASTO KRAKÓW histori Polski. Słownik zobacz RZECZPOSPOLITA KRAKOWSKA. Czym jest

Definicja WOLNE MIASTO KRAKÓW

Co to znaczy WOLNE MIASTO KRAKÓW: zobacz RZECZPOSPOLITA KRAKOWSKA

Słownik WIELOPOLSKI ALEKSANDER:
Czym jest hrabia, konserwatywny polityk w Królestwie Polskim; W momencie stworzenia listopadowego poseł na sejm; występował przeciw kontynuowaniu wojny z Rosją; w 1846 wystosował list do kanclerza wolne miasto kraków.
Słownik WŁADYSŁAW II WYGNANIEC:
Czym jest najstarszy syn Bolesława Krzywoustego; na mocy testamentu ojca został księciem zwierzchnim ( princepsem) i dostał jako dzielnicę dziedziczną Śląsk z ziemią lubuską; dążył do wzmocnienia władzy wolne miasto kraków.
Słownik WOJCIECHOWSKI STANISŁAW:
Czym jest prezydent RP, teoretyk i działacz spółdzielczości; od 1890 w ZMP Zet , od 1891 w Zjednoczeniu Robotniczym; współzałożyciel PPS, w 1895-1905 w jej kierownictwie; jeden z pionierów spółdzielczości w wolne miasto kraków.
Słownik WŁADYSŁAW I HERMAN:
Czym jest syn Kazimierza Odnowiciela, młodszy brat Bolesława Śmiałego; przed 1079 miał we władaniu Mazowsze; został powołany na tron po obaleniu poprzez panów małopolskich starszego brata i od nich, w tym od wolne miasto kraków.
Słownik WASILEWSKA WANDA:
Czym jest nauczycielka, poetka, publicystka, redaktorka pism Płomyk i Płomyczek , działaczka ruchu robotniczego; od 1923 w ZNMS i TUR; w l. 1935-1937 w Radzie Naczelnej PPS; wystąpiła z partii uznając jej wolne miasto kraków.

Czym jest Kraków Miasto Wolne znaczenie w Słownik definicji W .

  • Dodano:
  • Autor: