wolni co to znaczy

Definicja WOLNI histori Polski. Słownik kategoria ludności w średniowieczu (do XIII/XIV w.), która

Definicja WOLNI

Co to znaczy WOLNI: (z łaciny: liberi) - kategoria ludności w średniowieczu (do XIII/XIV w.), która zachowała uprawnienia z okresu plemiennego, w tym swobodę zmiany pobytu i wyłączenie z poddaństwa w stosunku do feudałów; zanikła w okresie kolonizacji na prawie niemieckim.

Słownik WARSZAWA:
Czym jest konfederacja zawiązana w 1704 w momencie wojny północnej (III) pod naciskiem króla Szwecji Karola XII przeciwko Augustowi II Wettinowi; po detronizacji króla niewielka ekipa zwolenników króla Szwecji wolni.
Słownik WACŁAW II:
Czym jest dynastii Przemyślidów; władca Czech od 1278, władca Węgier od 1301; w 1288 przystąpił do rywalizacji o tron krakowski po śmierci Leszka Czarnego, której fazami było: zhołdowanie księstw górnośląskich wolni.
Słownik WOJSKO POLSKIE NA ŚRODKOWYM WSCHODZIE:
Czym jest WOJSKO POLSKIE NA WSCHODZIE wolni.
Słownik WŁODKOWIC PAWEŁ Z BRUDZENIA:
Czym jest wybitny prawnik, rektor Akademii Krakowskiej. Reprezentował Polskę w sporach z Zakonem Krzyżackim, w procesie w Budzie (1413) i na soborze w Konstancji (11415), gdzie wystąpił z traktatem O władzy wolni.
Słownik WŁÓKA:
Czym jest miara powierzchni = około 18 ha, odpowiadająca w zasadzie łanowi chełmińskiemu, służąca na Mazowszu, Podlasiu i potem w Ogromnym Księstwie Litewskim wolni.

Czym jest Wolni znaczenie w Słownik definicji W .

  • Dodano:
  • Autor: