września co to znaczy

Definicja WRZEŚNIA histori Polski. Słownik przeciwko wprowadzeniu j. niemieckiego w nauczaniu

Definicja WRZEŚNIA

Co to znaczy WRZEŚNIA: bunt dzieci przeciwko wprowadzeniu j. niemieckiego w nauczaniu religii w V 1901; dzieci ukarano chłostą; protestujących rodziców uwięziono.

Słownik WASILEWSKI LEON:
Czym jest Płochocki (1870-1936) - działacz i teoretyk PPS, dziennikarz, dyplomata, historyk; tata W. Wasilewskiej; w l. 1893-1994 w Lidze Narodowej; od 1896 w PPS jako jeden z przywódców nurtu września.
Słownik WRÓBLEWSKI ZYGMUNT FLORENTY:
Czym jest uczestnik stworzenia styczniowego; prof. Uniwersytetu Jagiellońskiego, członek Polskiej Akademii Zdolności; razem z K. Olszewskim dokonali po raz pierwszy skroplenia tlenu i azotu z powietrza (1883 września.
Słownik WŁADYKA:
Czym jest biskup ordynariusz w Kościele prawosławnym ( cerkiew września.
Słownik WALEWSKI ALEKSANDER:
Czym jest dyplomata francuski; nieślubny syn Marii Walewskiej i cesarza Napoleona I; w momencie stworzenia listopadowego uczestnik misji dyplomatycznej w Londynie; był ambasadorem Francji w Madrycie i Londynie września.
Słownik WIELKA EMIGRACJA:
Czym jest polityczna po stworzeniu listopadowym; liczyła około 9 tys. osób, z czego przewarzająca część stanowiła szlachta; nazwana ogromną z racji na rolę, jaką odegrała w życiu politycznym i kulturalnym września.

Czym jest Września znaczenie w Słownik definicji W .

  • Dodano:
  • Autor: