wschowa co to znaczy

Definicja WSCHOWA histori Polski. Słownik pograniczu wielkopolsko-śląskim, przechodzące w XI-XIV w

Definicja WSCHOWA

Co to znaczy WSCHOWA: miasto na pograniczu wielkopolsko-śląskim, przechodzące w XI-XIV w. z jednej dzielnicy do drugiej; na trwale połączona z Wielkopol ską poprzez Kazimierza Wielkiego w 1343.

Słownik WŁADYSŁAW JAGIELLOŃCZYK:
Czym jest Kazimierza Jagiellończyka i Elżbiety Rakuszanki; władca czeski od 1471 i węgierski od 1490; w 1515 na zjeździe w Wiedniu z udziałem Zygmunta I Starego i cesarza Maksymiliana Habsburga uznał prawa do wschowa.
Słownik WASILEWSKA WANDA:
Czym jest nauczycielka, poetka, publicystka, redaktorka pism Płomyk i Płomyczek , działaczka ruchu robotniczego; od 1923 w ZNMS i TUR; w l. 1935-1937 w Radzie Naczelnej PPS; wystąpiła z partii uznając jej wschowa.
Słownik WIELKIE KSIĘSTWO POZNAŃSKIE:
Czym jest państwowy utworzony na kongresie wiedeńskim w 1815 z zachodniej części Księstwa Warszawskiego; powierzchnia około 30 tys. km2; ze stolicą w Poznaniu; władcą był władca pruski; reprezentował go wschowa.
Słownik WOJNY POLSKO-TURECKIE:
Czym jest wskutek konfliktu o Mołdawię już za panowania Kazimierza Jagiellończyka wybuchła wojna z Turcją, kilkakrotnie przerywana rozejmami; nieudana wyprawa Jana Olbrachta na Mołdawię w 1497 doprowadziła do wschowa.
Słownik WOJSKO POLSKIE NA ŚRODKOWYM WSCHODZIE:
Czym jest WOJSKO POLSKIE NA WSCHODZIE wschowa.

Czym jest Wschowa znaczenie w Słownik definicji W .

  • Dodano:
  • Autor: