pracy współzawodnictwo co to znaczy

Definicja WSPÓŁZAWODNICTWO PRACY histori Polski. Słownik lat czterdziestych ruch tak zwany

Definicja WSPÓŁZAWODNICTWO PRACY

Co to znaczy WSPÓŁZAWODNICTWO PRACY: wspierany od końca lat czterdziestych ruch tak zwany przodowników pracy, wzorowany na podobnym systemie radzieckim z lat stalinowskiej industrializacji w latach trzydziestych ( tak zwany stachanowcy); przodowników pracy, którym sztucznie stwarzano możliwości kilkakrotnego zwiększania wydajności, przedstawiano jako bohaterów pracy socjalistycznej, nieraz kierując ich również na stanowiska kierownicze bez wymaganego wykształcenia; rozwinął się przede wszystkim w czasie odbudowy Warszawy (( tak zwany trójki murarskie - rekord padł we IX 1950, kiedy w 8 godz. ułożono 40548 cegieł), w górnictwie (zainicjował je W. Pstrowski słynnym hasłem rzuconym w VII 1947: "Kto wyrąbie więcej niż ja-") i na budowach ogromnych inwestycji planu 6-letniego.

Słownik WARECKO-MAGNUSZEWSKA OPERACJA:
Czym jest pod Magnuszewem (koło Warki) i w rejonie Baranowa Sandomierskiego w VIII 1944 poprzez oddziały 1 Armii WP ( Armia Polska w ZSRR) o zdobycie i utrzymanie przyczółków na Wiśle; w rejonie Baranowa pod współzawodnictwo pracy.
Słownik WSCHOWA:
Czym jest miasto na pograniczu wielkopolsko-śląskim, przechodzące w XI-XIV w. z jednej dzielnicy do drugiej; na trwale połączona z Wielkopol ską poprzez Kazimierza Wielkiego w 1343 współzawodnictwo pracy.
Słownik WOJSKO POLSKIE NA ŚRODKOWYM WSCHODZIE:
Czym jest WOJSKO POLSKIE NA WSCHODZIE współzawodnictwo pracy.
Słownik WIELKOPOLSKA:
Czym jest dorzeczu środkowej i dolnej Warty. Siedziba Polan, którzy utworzyli na jej terytorium podstawy państwowości polskiej; była centrum państwa w okresie monarchii pierwszych Piastów; Poznań i Gniezno współzawodnictwo pracy.
Słownik WORSKLA:
Czym jest 12 VIII 1399 pomiędzy wojskami litewskimi i polskimi dowodzonymi poprzez Witolda, a tatarskimi Złotej Ordy, zakończona klęską Witolda, co przekreśliło plany podporządkowania Rusi moskiewskiej i współzawodnictwo pracy.

Czym jest Pracy Współzawodnictwo znaczenie w Słownik definicji W .

  • Dodano:
  • Autor: