łysobycka wyprawa co to znaczy

Definicja WYPRAWA ŁYSOBYCKA histori Polski. Słownik gen. A. Jankowskiego w momencie stworzenia

Definicja WYPRAWA ŁYSOBYCKA

Co to znaczy WYPRAWA ŁYSOBYCKA: nieudana wyprawa gen. A. Jankowskiego w momencie stworzenia listopadowego; W VII 1831 30-tysięczna armia została wysłana w kierunku Lublina; po pierwszej nieudanej bitwie zatrzymała się pod Łysobykami; nie podjęła dalszych walk i powróciła do Warszawy.

Słownik WERYFIKACJA:
Czym jest po II wojnie światowej obywatelstwa polskiego tak zwany ludności autochtonicznej (szacowano ją na około 1,2 mln), przede wszystkim osobom należącym do mniejszości polskiej w Niemczech przed 1939 wyprawa łysobycka.
Słownik WINCENTY ZWANY KADŁUBKIEM:
Czym jest biskup krakowski 1207-1218; kronikarz, autor kroniki przedstawiającej dzieje Polski od czasów najdawniejszych po lata panowania →Kazimierza Sprawiedliwego, jednego z najważniejszych źródeł wyprawa łysobycka.
Słownik WOJNY POLSKO-BRANDENBURSKIE:
Czym jest Brandenburgii z Janem Luksemburskim i Zakonem Krzyżackim i próby ekspansji na Pomorzu Zachodnim, której celem było odcięcie tej dzielnicy od Polski ( Nowa Marchia) spowodowały konflikt zbrojny w l wyprawa łysobycka.
Słownik WIELKI KRYZYS GOSPODARCZY:
Czym jest gospodarki światowej, które w 1929 objęło cały świat; W Polsce symptomy kryzysu dały o sobie znać na większą skalę na początku 1930; wobec nadprodukcji nastąpiło załamanie się produkcji przemysłowej wyprawa łysobycka.
Słownik WIELECI:
Czym jest słowiańskie zamieszkujące pomiędzy dolną Odrą a Łabą; W VIII-IX w. stawiali opór ekspansji monarchii Karola Wielkiego; w IX/X w. 4 kluczowe plemiona utworzyły Związek Wielecki ze stolicą w wyprawa łysobycka.

Czym jest Łysobycka Wyprawa znaczenie w Słownik definicji W .

  • Dodano:
  • Autor: