bolesław wysłouch co to znaczy

Definicja WYSŁOUCH BOLESŁAW histori Polski. Słownik chemik, działacz ruchu ludowego, dziennikarz; W

Definicja WYSŁOUCH BOLESŁAW

Co to znaczy WYSŁOUCH BOLESŁAW: (1855-1937) - chemik, działacz ruchu ludowego, dziennikarz; W l. 1886-1887 wydawał wspólnie z żoną Marią "Przegląd Socjalny"; opublikował w nim pierwszy program polskiego ruchu ludowego Szkice programowe; od 1889 do 1902 wydawał "Przyjaciela Ludu"; współtwórca PSL; w 1903 autor jego programu; w 1912 prezes PSL; po rozłamie działał w PSL-Piast; po podpisaniu paktu lanckorońskiego wystąpił na symbol protestu z PSL-Piast; utworzył PSL-Jedność Ludową, które połączyło się z PSL-Wyzwolenie; poparł zamach majowy; senator 1922-1928.

Słownik WIELKI MANIFEST TDP:
Czym jest uchwalony w 1836; był programem liberalnym, umiarkowanym i antyrewolucyjnym; walkę o niepodległość TDP opierało na własnych siłach narodu; przyszły ustrój miał być republiką parlamentarną wysłouch bolesław.
Słownik WIELKIE KSIĘSTWO POZNAŃSKIE:
Czym jest państwowy utworzony na kongresie wiedeńskim w 1815 z zachodniej części Księstwa Warszawskiego; powierzchnia około 30 tys. km2; ze stolicą w Poznaniu; władcą był władca pruski; reprezentował go wysłouch bolesław.
Słownik WOJNA O INFLANTY:
Czym jest 1557 roku traktatu pozwolskiego car Rosji Iwan IV Groźny uderzył na Inflanty i zdobył Narwę; W 1560 Dania zajęła wyspę Ozylię, a w 1561 Szwecja pd. część Zatoki Ryskiej; w 1559 interweniowała Polska wysłouch bolesław.
Słownik WYWOŁANIE:
Czym jest INFAMIA wysłouch bolesław.
Słownik WOJNY POLSKO-BRANDENBURSKIE:
Czym jest Brandenburgii z Janem Luksemburskim i Zakonem Krzyżackim i próby ekspansji na Pomorzu Zachodnim, której celem było odcięcie tej dzielnicy od Polski ( Nowa Marchia) spowodowały konflikt zbrojny w l wysłouch bolesław.

Czym jest Bolesław Wysłouch znaczenie w Słownik definicji W .

  • Dodano:
  • Autor: