franczek zabłocki co znaczy

Definicja ZABŁOCKI FRANCISZEK histori Polski. Słownik komediopisarz, pisarz; sekretarz Towarzystwa krzyżówka

Definicja ZABŁOCKI FRANCISZEK

Co to znaczy ZABŁOCKI FRANCISZEK: (1752-1821) - komediopisarz, pisarz; sekretarz Towarzystwa do Ksiąg Elementarnych; w czasach stanisławowskich zaangażowany w budowę sceny narodowej; w okresie Sejmu Wielkiego wspierał poczynania stronnictwa patriotycznego; w 1791 regent kancelarii Wydziału Nauki Straży Praw; w czasie stworzenia kościuszkowskiego sekretarz wydziału instrukcji Porady Najwyższej Narodowej; po 1795 przyjął święcenia kapłańskie i został proboszczem w Górze, a później w Końskowoli; znany jako autor: komedii (między innymi Fircyk w zalotach 1781, Zabobonnik 1781, Sarmatyzm 1785, Władca w Państwie Rozkoszy 1787), fars (lekarz lubelski, Gdyracz), satyr i przeróbek komedii francuskich Moliera i Beaumarchais´go.

Co znaczy ŻYMIERSKI MICHAŁ:
Porównanie oficer WP; legionista, uczestnik wojny polsko-radzieckiej 1920, potem na różnych stanowiskach dowódczych w WP, do czasu skazania na 5 lat więzienia i wydalenia ze służby w 1927; w momencie II wojny zabłocki franciszek co znaczy.
Krzyżówka ZIEMIE WCIELONE DO RZESZY:
Dlaczego przyłączone do III Rzeszy na mocy dekretu A. Hitlera z 8 X 1939, obejmujące około poł. okupowanych poprzez Niemców terenów ( okupacja niemiecka); do Niemiec włączono: okręg Poznań (od I 1940 Państwo zabłocki franciszek krzyżówka.
Co to jest ZAN TOMASZ:
Jak lepiej pisarz, działacz spiskowy; współzałożyciel i lider filomatów; przyjaciel A. Mickiewicza; członek Towarzystwa Patriotycznego; po aresztowaniu w 1823 zesłany na Syberię; w 1841 wrócił do państwie zabłocki franciszek co to jest.
Słownik ZWZ:
Kiedy zobacz ZWIĄZEK WALKI ZBROJNEJ zabłocki franciszek słownik.
Czym jest ŻYDOWSKA ORGANIZACJA BOJOWA:
Od czego zależy organizacja wojskowa, która powstała w getcie warszawskim 2 XII 1942; w wyniku rozwarstwienia podziemia żydowskiego dopiero w III 1943 powstał jednak jednolity tak zwany Blok Antyfaszystowski, w zabłocki franciszek czym jest.

Czym jest Franciszek Zabłocki znaczenie w Słownik definicji Z .

  • Dodano:
  • Autor: