janusz zabłocki co znaczy

Definicja ZABŁOCKI JANUSZ histori Polski. Słownik polityk katolicki; stając na czele secesjonistów krzyżówka

Definicja ZABŁOCKI JANUSZ

Co to znaczy ZABŁOCKI JANUSZ: (ur. 1926) - polityk katolicki; stając na czele secesjonistów z ekipy PAX założył w 1956 wspólnie z T. Mazowieckim pismo "Więź", zostając równocześnie posłem na Sejm PRL i wchodząc do Koła Poselskiego "symbol"; w 1967 utworzył Ośrodek Dokumentacji i Studiów Socjalnych (Odiss), którego członkowie gotowi byli na kompromis z tak zwany ekipą narodowców PZPR; współtwórca Polskiego Związku Katolików Socjalnych (prezes w l. 1981-1984); po reaktywowaniu SP w 1989 został jego wiceprzewodniczącym.

Co znaczy ZAŁUSKI JÓZEF ANDRZEJ:
Porównanie mecenas edukacji i literatury, biskup kijowski; w czasach saskich przebywał za granicą jako stronnik Stanisława Leszczyńskiego; w 1767 wywieziony do Kaługi, skąd powrócił w 1773; znany jako bibliofil zabłocki janusz co znaczy.
Krzyżówka ZWIĄZEK NIEZALEŻNEJ MŁODZIEŻY SOCJALISTYCZNEJ (ZNM:
Dlaczego młodzieży akademickiej utworzona w 1917; kontynuował działalność Unii Stowarzyszeń Polskiej Młodzieży Postępowo-Niepodległościowej; w 1922 samodzielne koła na uczelniach połączyły się w jednolitą zabłocki janusz krzyżówka.
Co to jest ZYNDRAM Z MASZKOWIC:
Jak lepiej zm. 1413) - od 1404 miecznik krakowski; dowodził rycerstwem polskim w bitwie pod Grunwaldem zabłocki janusz co to jest.
Słownik ZAMOYSKI WŁADYSŁAW:
Kiedy działacz polityczny; po upadku stworzenia listopadowego wyjechał na emigrację, gdzie został jednym z przywódców Hotel Lambert; w 1848 na zlecenie księcia A. Czartoryskiego przejął w 1849 dowództwo zabłocki janusz słownik.
Czym jest ZWIĄZEK CHŁOPSKI:
Od czego zależy POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE - WYZWOLENIE ; POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE - LEWICA zabłocki janusz czym jest.

Czym jest Janusz Zabłocki znaczenie w Słownik definicji Z .

  • Dodano:
  • Autor: