zmotoryzowane odwody milicji co znaczy

Definicja ZMOTORYZOWANE ODWODY MILICJI OBYWATELSKIEJ (ZOMO) histori Polski. Słownik MO; istniała od krzyżówka

Definicja ZMOTORYZOWANE ODWODY MILICJI OBYWATELSKIEJ (ZOMO)

Co to znaczy ZMOTORYZOWANE ODWODY MILICJI OBYWATELSKIEJ (ZOMO): formacja wewnętrzna MO; istniała od XII 1956 do X 1989; była stosowana raczej do bezwzględnego rozpędzania uczestników manifestacji ulicznych sprzeciwiających się polityce władz PRL; jej brutalne działanie było widoczne w momencie protestu w 1976 i w stanie wojennym.

Co znaczy ZOFIA (SONKA) HOLSZAŃSKA:
Porównanie około 1405-1461) - królowa Polski, ostatnia (od 1422) żona Władysława Jagiełły, matka Władysława III Warneńczyka i Kazimierza Jagiellończyka zmotoryzowane odwody milicji obywatelskiej (zomo) co znaczy.
Krzyżówka ŻMUDŹ:
Dlaczego podstawowych (w okolicy Auksztoty) dzielnic Litwy właściwej ( Ogromne Księstwo Litewskie); od 2 poł. XIII w. teren ekspansji Zakonu Krzyżackiego; w 1398 Witold odstąpił Żmudź Krzyżakom za pomoc w zmotoryzowane odwody milicji obywatelskiej (zomo) krzyżówka.
Co to jest ZIEMIA:
Jak lepiej znaczeniu: we wczesnym średniowieczu część państwie z jakimś grodem centralnym (na przykład ziemia krakowska); w okresie rozbicia dzielnicowego terminem tym określano poszczególne dzielnice; od XIV w zmotoryzowane odwody milicji obywatelskiej (zomo) co to jest.
Słownik ZJEDNOCZENIE EMIGRACJI POLSKIEJ:
Kiedy polityczna Wielkiej Emigracji; powstała w 1837; na czele J. Lelewel; głosiła hasła zjednoczenia ziem polskich i odzyskania niepodległości; w 1846 przewarzająca część członków wstąpiła do TDP zmotoryzowane odwody milicji obywatelskiej (zomo) słownik.
Czym jest ZPP:
Od czego zależy zobacz ZWIĄZEK PATRIOTÓW POLSKICH zmotoryzowane odwody milicji obywatelskiej (zomo) czym jest.

Czym jest ZMOTORYZOWANE ODWODY MILICJI OBYWATELSKIEJ (ZOMO) znaczenie w Słownik definicji Z .

  • Dodano:
  • Autor: