filaretów związek co znaczy

Definicja ZWIĄZEK FILARETÓW histori Polski. Słownik przyjaciele cnoty) - sekretna organizacja krzyżówka

Definicja ZWIĄZEK FILARETÓW

Co to znaczy ZWIĄZEK FILARETÓW: (z greckiego przyjaciele cnoty) - sekretna organizacja studencka; powstała w 1820 w Wilnie z inicjatywy filomatów; po wydaniu ukazu carskiego z 1822 zakazującego działalności sekretnych związków rozbita poprzez N. Nowosilcowa w 1823; jej członkowie zostali skazani w procesie 1824 na więzienie albo zesłanie na Syberię.

Co znaczy ZWIĄZEK PLEBEJUSZY:
Porównanie organizacja niepodległościowa; powstała w 1842 w Wielkopolsce; inicjatorem był W. Stefański; głosiła hasła walki niepodległościowej, przemian demokratycznych, zniesienia własności obszarniczej, prawa związek filaretów co znaczy.
Krzyżówka ZWIĄZEK MŁODZIEŻY POLSKIEJ "ZET":
Dlaczego organizacja młodzieżowa; Założona z inicjatywy Z. Miłkowskiego poprzez Z. Balickiego w I 1887; była pod wpływami Ligi Narodowej; w momencie rewolucji 1905-1907 jej członkowie brali udział w strajkach związek filaretów krzyżówka.
Co to jest ZJEDNOCZENIE DEMOKRACJI POLSKIEJ:
Jak lepiej zobacz ZJEDNOCZENIE EMIGRACJI POLSKIEJ związek filaretów co to jest.
Słownik ZAJĄCZEK JÓZEF:
Kiedy generał, namiestnik Królestwa Polskiego; w czasie obrad Sejmu Wielkiego był członkiem stronnictwa patriotycznego i współuczestniczył w uchwalaniu Konstytucji 3 Maja; brał udział w wojnie polsko związek filaretów słownik.
Czym jest ZWIĄZEK WALKI MŁODYCH (ZWM):
Od czego zależy młodzieżowa PPR założona w I 1943; jej zadaniem miała być walka z Niemcami (członkowie organizacji walczyli w ramach GL i AL); sławę zyskał sobie tak zwany Batalion Czwartaków, który wziął udział w związek filaretów czym jest.

Czym jest Filaretów Związek znaczenie w Słownik definicji Z .

  • Dodano:
  • Autor: