związek młodzieży polskiej co znaczy

Definicja ZWIĄZEK MŁODZIEŻY POLSKIEJ ZET histori Polski. Słownik organizacja młodzieżowa; Założona krzyżówka

Definicja ZWIĄZEK MŁODZIEŻY POLSKIEJ "ZET"

Co to znaczy ZWIĄZEK MŁODZIEŻY POLSKIEJ "ZET": (Zet) - sekretna organizacja młodzieżowa; Założona z inicjatywy Z. Miłkowskiego poprzez Z. Balickiego w I 1887; była pod wpływami Ligi Narodowej; w momencie rewolucji 1905-1907 jej członkowie brali udział w strajkach szkolnych; w 1909 zerwała z Ligą Narodową; część członków utworzyła tak zwany niezależne Zet zwane Zarzewiem (od organu prasowego); brali udział w walkach Legionów Polskich.

Co znaczy ZAMACH MAJOWY 1926:
Porównanie stanu dokonany 12-14 V 1926 poprzez J. Piłsudskiego, który wykorzystał pogarszającą się sytuację polityczną i gospodarczą państwie i pod hasłami sanacji moralnej wystąpił przeciw niepopularnemu związek młodzieży polskiej "zet" co znaczy.
Krzyżówka ZWIĄZEK STRZELECKI:
Dlaczego zobacz STRZELEC związek młodzieży polskiej "zet" krzyżówka.
Co to jest ZALIWSKI JÓZEF:
Jak lepiej pułkownik, działacz niepodległościowy; członek Wolnomularstwa Narodowego i Sprzysiężenia Wysockiego; walczył w stworzeniu listopadowym; w momencie Wielkiej Emigracji związany z J. Lelewelem i Zemstą związek młodzieży polskiej "zet" co to jest.
Słownik ZABÓR PRUSKI:
Kiedy Polski Prusy Królewskie stały się prowincją jako Prusy Zachodnie, Warmię włączono do prowincji Prus Wschodnich, z pn. części Wielkopolski utworzono okręg nadnotecki; po II i III rozbiorze powstały związek młodzieży polskiej "zet" słownik.
Czym jest ZWIĄZEK UKRAIŃSKICH NACJONALISTÓW:
Od czego zależy ORGANIZACJA UKRAIŃSKICH NACJONALISTÓW związek młodzieży polskiej "zet" czym jest.

Czym jest ZWIĄZEK MŁODZIEŻY POLSKIEJ ZET znaczenie w Słownik definicji Z .

  • Dodano:
  • Autor: