nikita chruszczow co znaczy

Kim był Chruszczow Nikita S. biografia. komunistyczny Chruszczow Nikita S.Pochodził z biednej krzyżówka

Kto to Chruszczow Nikita S.

Postać CHRUSZCZOW NIKITA S. informacje: 1894-1971 I sekretarz KC KPZR, rewolucjonista, działacz komunistyczny Chruszczow Nikita S.Pochodził z biednej rodziny chłopskiej. Spędził dzieciństwo i młodość ciężko pracując fizycznie, najpierw na wsi, następnie między innymi w kopalniach węgla w Donbasie. Tam zainteresował się marksizmem, w 1917 przyłączył się do rewolucji październikowej. Uczestniczył w wojnie domowej jako komisarz polityczny w Armii Czerwonej. Ukończył studia w Akademii Przemysłowej w Moskwie. Kontynuował karierę w partii: 1934–64 członek KC KPZR, 1939–64 jej Biura Politycznego,1935–38 i 1949–53 I sekretarz Komitetu Moskiewskiego partii, 1939–49I sekretarz KC KP(b) Ukrainy. Jeden z głównych współpracowników J. Stalina , współodpowiedzialny za zbrodnie. W momencie wojny z III Rzeszą 1941–45 pełnił funkcję politycznego emisariusza Kremla na wielu frontach. Po śmierci J. Stalina został I sekretarzem KC KPZR, w latach 1958–64 pełnił funkcję premiera ZSRR. W 1956 na XX zjeździe KPZR wygłosił referat częściowo ujawniający zbrodnie stalinizmu, w tym samym roku zdławił stworzenie narodowe na Węgrzech. W 1961 zdecydowało otoczeniu Berlina Zachodniego murem, w 1962 wywołał tak zwany kryzys karaibski, próbując zainstalować rakiety na Kubie. W 1964 odsunięty ze wszystkich stanowisk i wysłany na emeryturę. My wam jeszcze pokażemy, gdzie raki zimują! Nikita Chruszczow

Co znaczy Ceausescu Nicolae:
Porównanie rumuński, działacz komunistyczny Członek Komunistycznej Partii Rumunii od 1936, od 1947 Rumuńskiej Partii Robotniczej, w latach 1954–65 sekretarz, od 1955 członek Biura Politycznego KC, 1965 chruszczow nikita s. co znaczy.
Krzyżówka Cavour Camillo Benso Di:
Dlaczego Włoch, mąż stanu, hrabia Potomek starej i bogatej rodziny szlacheckiej. Uczył się w akademii wojskowej w Turynie, studiował ekonomię, naukę uzupełnił podróżą po Francji i Anglii. Zwolennik monarchii chruszczow nikita s. krzyżówka.
Co to jest Czyngis-Chan:
Jak lepiej twórca imperium mongolskiego, wódz Jego tata Jesugej był chanem jednego z plemion mongolskich, zginął gwałtowną śmiercią. Opiekowała się nim matka, dorastał w wyjątkowo surowych warunkach mongolskich chruszczow nikita s. co to jest.
Słownik Castro Ruz Fidel:
Kiedy Kuby, lider rewolucji kubańskiej, prawnik Pochodził z zamożnej rodziny chłopskiej. Ukończył prawo na Uniwersytecie Hawańskim. W momencie studiów zaangażował się w działalność polityczną i rewolucyjną chruszczow nikita s. słownik.
Czym jest Clemenceau Georges:
Od czego zależy francuski, mąż stanu, polityk republikański, dziennikarz Z zawodu doktor, pracował jako publicysta i dziennikarz polityczny, zwolennik republikanizmu. W 1870 został merem XVIII dzielnicy Paryża, w chruszczow nikita s. czym jest.

Osoby jak chruszczow nikita s. życiorys w Biografia C .

  • Dodano:
  • Autor: