hirohito co znaczy

Kim był Hirohito biografia. siedem lat w specjalnym instytucie. W 1921 został regentem, w 1922 jako krzyżówka

Kto to Hirohito

Postać HIROHITO informacje: 1901-1989 cesarz Japonii Kształcony na cesarza poprzez siedem lat w specjalnym instytucie. W 1921 został regentem, w 1922 jako pierwszy w historii następca tronu odwiedził Europę. W 1926 został cesarzem z władzą absolutną. Prowadził politykę ekspansji terytorialnej, ulegając wpływom dowódców armii. Pod jego panowaniem Japonia podbiła Mandżurię w 1931 i znaczną część Chin 1937–45. W 1936 zawarła z Niemcami pakt antykominternowski, w 1941 atakując Stany Zjednoczone przyłączyła się do II wojny światowej. Armia japońska zajęła Indochiny i znaczne obszary Azji Południowo-Wschodniej. W 1945 po licznych klęskach militarnych, zniszczeniu Hiroszimy i Nagasaki bombami atomowymi i ataku ZSRR, cesarz podpisał bezwarunkową kapitulację Japonii i zgodził się na amerykańską okupację. Na mocy traktatu pokojowego w 1951 wyrzekł się pretensji do terytoriów między innymi Chin, Korei i ZSRR. Zachował tron i tytuł, w 1947 na mocy nowej ustawy zasadniczej stał się monarchą konstytucyjnym. Firmował własną osobą mechanizm demilitaryzacji i demokratyzacji państwie. Wspierał amerykańsko- japońską współpracę ekonomiczną. Przyczynił się do odbudowy państwie i niezwykle szybkiego rozwoju gospodarczego, co pozwoliło Japonii odzyskać status mocarstwa, mimo braku silnej armii i broni jądrowej.Naszym celem nie jest już walka. Jest przeżycie.Hirohito

Co znaczy Henryk IV:
Porównanie władca niemiecki z dynastii salickiej Wybrany na króla w 1056, jeszcze za życia ojca, który umarł w tym samym roku. Regencję sprawowała początkowo matka, a od 1062 arcybiskup Kolonii Annon, który go hirohito co znaczy.
Krzyżówka Hannibal:
Dlaczego kartagiński, polityk Syn wodza Hamilkara Barkasa, od ojca uczył się rzemiosła wojennego i sztuki dowodzenia. W 221 mianowany wodzem naczelnym Kartaginy. W 219 zdobył sprzymierzone z Rzymem miasto hirohito krzyżówka.
Co to jest Havel Václav:
Jak lepiej Czech, działacz polityczny, poeta Jego rodzina była jedną z najbogatszych w Pradzei Czechach przed 1939. Ukończył Akademię Sztuk Teatralnych i Muzycznych w Pradze, został dramatopisarzem.W 1963 hirohito co to jest.
Słownik Hammurabi:
Kiedy król Babilonii Pochodził z semickiego plemienia Amorejczyków, którzy, korzystając ze słabości państwa Sumerów,osiedlili się w Mezopotamii. Władał Babilonem i okolicznymi ziemiami od około 1792 hirohito słownik.
Czym jest Henryk VIII:
Od czego zależy Anglii z dynastii Tudorów Syn Henryka VII, objął panowanie w 1509. Początkowo związał się sojuszem z Hiszpanią i papiestwem, walczył z Francją i wspieraną poprzez nią Szkocją. Wzmacniał władzę hirohito czym jest.

Osoby jak hirohito życiorys w Biografia H .

  • Dodano:
  • Autor: