abdel gamal naser co znaczy

Kim był Naser Gamal Abdel biografia. biednej rodzinie chłopskiej. Po ukończeniu Akademii Wojskowej krzyżówka

Kto to Naser Gamal Abdel

Postać NASER GAMAL ABDEL informacje: 1918-1970 prezydent Egiptu, lider rewolucji Urodził się w biednej rodzinie chłopskiej. Po ukończeniu Akademii Wojskowej w Kairze w 1939 pozostał w wojsku. Uczestniczył w walkach w Palestynie w 1948. W 1952z M.A. Nadżibem utworzył sekretny Związek Wolnych Oficerów, który obalił monarchię i w 1953 proklamował republikę. W latach 1952–56 członek Porady Rewolucyjnej. W 1954 przejął faktyczną władzę w państwie, 1954–56 premier, 1956–70 prezydent. Rządził autokratycznie, wprowadził mechanizm monopartyjny, zwalczał opozycję polityczną, utrzymywał cenzurę. Twórca arabskiej wersji socjalizmu (naseryzm). W 1955 w Bandungu przyłączył Egipt do ekipy krajów niezaangażowanych. W tym samym roku rozpoczął współpracę z ZSRR. W 1956 znacjonalizował Kanał Sueski (potem również banki i część przemysłu), powstrzymał interwencję zbrojną Wielkiej Brytanii, Francji i Izraela. W 1958 doprowadził do unii z Syrią. W 1967 zamknął zatokę Akaba dla statków izraelskich, co wywołało tak zwany wojnę sześciodniową.wskutek klęski część terytorium Egiptu (Synaj i Strefa Gazy) znalazły się pod izraelską okupacją. Dzięki jego reformom Egipt wkroczył na drogę rozwoju gospodarczego i zyskał uznanie międzynarodowe.Zdecydowałem się znacjonalizować Kanał Sueski i zastanawiam się, jak zareagują na to nasi przeciwnicy.Gamal Abdel Naser

Co znaczy Narutowicz Gabriel:
Porównanie Polski, inż., konstruktor Pochodził z rodz. szlacheckiej, studiował matematykę na uniwersytecie w Petersburgu, ukończył inżynierię budowlaną na politechnice w Zurychu. Po studiach pozostał w naser gamal abdel co znaczy.
Krzyżówka Napoleon I Bonaparte:
Dlaczego Francuzów, władca Włoch, wódz, polityk Urodził się na Korsyce, ukończył szkołę wojskową, od 1785 oficer armii francuskiej. Wyróżnił się w 1793zdobyciem Tulonu. Został generałem w wieku 25lat. Wódz naser gamal abdel krzyżówka.
Co to jest Nagy Imre:
Jak lepiej Węgier, polityk, działacz komunistyczny Urodził się w rodzinie chłopskiej, ukończył wyższą szkołę handlową. W momencie I wojny światowej żołnierz w armii austro-węgierskiej, trafił do niewoli naser gamal abdel co to jest.

Osoby jak naser gamal abdel życiorys w Biografia N .

  • Dodano:
  • Autor: