husajn saddam co znaczy

Kim był Saddam Husajn biografia. biednej rodzinie chłopskiej, w 1947przeniósł się do Bagdadu. W krzyżówka

Kto to Saddam Husajn

Postać SADDAM HUSAJN informacje: ur. 1937 dyktator Iraku, polityk, generał Urodził się w biednej rodzinie chłopskiej, w 1947przeniósł się do Bagdadu. W 1956 wziął udział w próbie obalenia króla Fajsala II. Od 1957 działacz socjalistycznej partii Baas. Po udziale w zamachu stanu w 1959 na emigracj iw Egipcie. Studiował prawo na uniwersytecie kairskim, w 1963powrócił do państwie. Jeden z przywódców rewolucji w 1968, wskutek której partia Baas przejęła władzę. W latach 1969–79 wiceprzewodniczący Porady Dowództwa Rewolucji i zastępca sekretarza generalnego Baas.W 1979 został prezydentem, sekretarzem generalnym partii Baas, szefem rządu, zwierzchnikiem sił zbrojnych i przewodniczącym Porady Dowództwa Rewolucji. Władzę oparł na wojsku, policji politycznej i biurokracji partyjnej. Stosował terror wobec opozycji politycznej. Odpowiedzialny za użycie broni chemicznej przeciwko Kurdom w 1988. Wywołał wojnę z Iranem 1980–88. W 1990 anektował Kuwejt. Przegrał wojnę z koalicją krajów ze Stanami Zjednoczonymi na czele w 1991 („Pustynna Burza”), utracił Kuwejt. W 2003 obalony wskutek kolejnej ofensywy Stanów Zjednoczonych i ich sojuszników. Przyczyną ataku były między innymi podejrzenia o wspieranie terroryzmu, posiadanie broni chemicznej. Aresztowany w 2003, czeka na mechanizm sądowy, grozi mu kara śmierci. Ja żyję w każdym irackim domu. Nie potrzebuję stałego adresu.Saddam Husajn

Co znaczy Solon:
Porównanie p.n.e. ateński prawodawca i polityk, pisarz Urodzony i wychowany w arystokratycznej rodzinie.Wyróżnił się jako żołnierz w wojnie z Megarą. Zdobył szacunek i zaufanie obywateli Aten pełniąc urząd saddam husajn co znaczy.
Krzyżówka Schuman Robert:
Dlaczego studia prawnicze, od 1912 pracował w kancelarii w Metzu. W latach 1919–40 deputowany do Zgromadzenia Narodowego. Polityk konserwatywny i chrześcijańsko-demokratyczny, członek Demokratycznej Unii saddam husajn krzyżówka.
Co to jest Stalin Józef W.:
Jak lepiej ZSRR, działacz bolszewicki Usunięty z seminarium duchownego w 1899 za działalność polityczną, kilka razy zsyłany na Syberię. Od 1903w partii bolszewickiej, od 1912 członek KC. Współorganizator saddam husajn co to jest.
Słownik Sulejman Wspaniały:
Kiedy przejął po tacie Selimie I w 1520. Prowadził politykę ekspansji terytorialnej, osobiście dowodził w momencie wypraw wojennych. Po zabezpieczeniu granic wschodnich (pokój z Persją) uderzył na państwa saddam husajn słownik.
Czym jest Stanisław August Poniatowski:
Od czego zależy władca Polski Odebrał staranne, arystokratyczne wychowanie. W 1750 poseł na sejm, w latach 1755–64 stolnik litewski.W 1755 i 1757 przebywał w Petersburgu, gdzie zaprzyjaźnił się z Katarzyną saddam husajn czym jest.

Osoby jak saddam husajn życiorys w Biografia S .

  • Dodano:
  • Autor: