młodych co to znaczy

Co znaczy Młodych Do słownik. Co to jest programowy wiersz A. Asnyka, skierowany do pokolenia

Co znaczy Do młodych

Definicja DO MŁODYCH: programowy wiersz A. Asnyka, skierowany do pokolenia pozytywistów, akceptujący ich ideały. Pisarz wierzy, iż edukacja otwiera przed człowiekiem nowe horyzonty, doskonali go duchowo. Aczkolwiek burzy wybrane legendy, nie odbiera ludziom ideałów. Asnyk wie, iż odrzucenie ideałów wcześniejszych pokoleń i dążenie do nowych celów jest naturalnym procesem. Zachęca pozytywistów, aby wiedzę wykorzystali dla teraźniejszości i przyszłości. Jednocześnie apeluje o szacunek dla przekonań romantyków - są ciągle istotne i święte dla wielu ludzi. Rozumie, iż ideały pozytywistów również przeminą, dlatego nawołuje do mądrego pogodzenia się obu pokoleń. D. m. regularnie jest nazywany pozytywist. Odą do młodości.

Słownik Do Trupa:
Co znaczy Morsztyna pochodzący ze zbioru Lutnia (1661) mający formę monologu nieszczęśliwie zakochanego, który własne uwagi kieruje do zmarłego. W początkowej opisowo- -narracyjnej części podmiot lir. zestawia do młodych.
Słownik Do Justyny. Tęskność Na Wiosnę:
Co znaczy Karpińskiego, wspomnienie młodzieńczej miłości poety do M. Broselówny. Autor paralelnie zestawia obrazy budzącego się na wiosnę świata natury z wewn. przeżyciami podmiotu lir., aby w monologu lir do młodych.
Słownik Dom Kobiet. Sztuka W 3 Aktach:
Co znaczy obycz. Z. Nałkowskiej, którego bohaterkami są kobiety reprezentujące w rodzinie kilka pokoleń. Zebrane w odosobnionej wiejskiej willi, wspominają własną przeszłość, a w niej byłych mężów zmarłych do młodych.
Słownik Doświadczyński Mikołaj:
Co znaczy bohater powieści I. Krasickiego Mikołaja Doświadczyńskiego przypadki, tradycyjnie wychowywany w szlacheckiej rodzinie, po śmierci ojca przerywa naukę i mimo 16 lat zażywa pełnej swobody. Wuj do młodych.
Słownik Dusiołek:
Co znaczy Leśmiana z t. Łąka (1920). Pisarz wykorzystał wzorzec opowieści lud. (bohater, narrator, adresat, motyw wędrówki człowieka ze zwierzętami, rozmowa z nimi, przedmioty stylizacji jęz.). W odróżnieniu do młodych.

Co to jest Młodych Do w Słownik definicji D .

  • Dodano:
  • Autor: