htoria co to znaczy

Co znaczy Historia słownik. Co to jest K. Baczyńskiego, słowo katastrofizmu historiozoficznego

Co znaczy Historia

Definicja HISTORIA: wiersz K. K. Baczyńskiego, słowo katastrofizmu historiozoficznego (ustalenie K. Wyki) poety. Na obraz współcz. pejzażu (zielony liść, błękitne niebo, dzbany z wrzącą wodą) nakładają się obrazy przeszłości (dymiące działa, kanonier, krzyczący gniewnie ludzie). Wyobraźnia niszczy z pozoru spokojny krajobraz, przywołuje rekwizyty wojenne, sentymentalną scenę pożegnania przed wyruszeniem do boju. Groźny czas (porównanie do lwa) zwolnił bieg. Historia jest gdyż ciągle trwającą wojną (zmieniają się tylko kostiumy i rekwizyty). Mężczyźni giną, a kobiety pielęgnują ich groby. Wiersz kończy się apokaliptyczną wizją pochodów ludzkości idących ku zagładzie, etapowo znikających. "Jeszcze słychać śpiew i rżenie koni" - za okres zapadnie absolutna cisza.

Słownik Hrabia Henryk, Mąż:
Co znaczy dramatu Z. Krasińskiego Nie--Boska komedia, potomek arystokratycznego rodu marzący o poetyckim powołaniu. Krótko po ślubie z ukochaną wybiera ambicje twórcy i trzykrotnie omamiony widmem Dziewicy historia.
Słownik Harasymowicz Jerzy, J. H.-Broniuszyc:
Co znaczy przedstawiciel pokolenia 56. Poprzez dłuższy czas mieszkał na Sądecczyźnie - temu terenowi (zwł. Muszynie) pozostał wierny w twórczości. Założył grupę lit. Muszyna (1957-63). Debiutancki tom wierszy historia.
Słownik Herostrates:
Co znaczy z t. Karmazynowy poemat (1920) nawiązuje w tytule do postaci szewca z Efezu, który w IV w. przed naszą erą spalił świątynię Artemidy w rodzinnym mieście, by zapewnić sobie rozgłos na wieki. Pisarz historia.
Słownik Hussowski Mikołaj, Hussowczyk:
Co znaczy łaciny, protegowany biskupa E. Ciołka. Najsłynniejsze dzieło: Pieśń o żubrze (Carmen de statura, feritate ac venatione bisontis, 1523). Poemat - wspólnie z wypchanym żubrem - miał być darem Ciołka historia.
Słownik Hen Józef:
Co znaczy II wojny światowej przebywał w ZSRR. Ukończył szkołę pedag., wstąpił do Armii Czerwonej, później I Dywizji im. T. Kościuszki. W 1945 r. ukończył szkołę oficerską w Lublinie. W czynnej służbie historia.

Co to jest Historia w Słownik definicji H .

  • Dodano:
  • Autor: