pierwsza brygada co to znaczy

Co znaczy Brygada Pierwsza My słownik. Co to jest Brygady Legionów J. Piłsudskiego. Tekst do

Co znaczy My, pierwsza brygada

Definicja MY, PIERWSZA BRYGADA: pieśń I Brygady Legionów J. Piłsudskiego. Tekst do melodii tak zwany Marsza dziesiątego napisał A. T. Hałaciński (prawa do autorstwa rościł sobie także T. Biernacki). Utwór podejmuje motyw bezimiennej ofiary żołnierzy ginących za ojczyznę. Do II wojny światowej nieoficjalny hymn wojska pol.

Słownik Mieszkańcy:
Co znaczy t. Biblia cygańska (1933), gdzie zobrazowany został ograniczony mieszczuch, tępy kołtun . Posługując się kpiną, ironicznym żartem demaskuje pisarz prymitywizm myślowy ludzi, którzy patrząc - widzą my, pierwsza brygada.
Słownik Morsztyn Jan Andrzej:
Co znaczy przedstawiciel baroku. Po wielu latach pracy w dyplomacji w 1683 r. został przed sejmem oskarżony o zdradę, uszedł do Francji, gdzie przyjął nazwisko de Chateauvillain. Miłosne liryki i utwory o my, pierwsza brygada.
Słownik Miłość:
Co znaczy M. Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej z cyklu Pocałunki (1926). W czterowersowym utworze pisarka zarysowuje konkretną sytuację lir., nadając mu postać rozmowy pomiędzy mówiącym ja (kobietą) a ty my, pierwsza brygada.
Słownik Mularczyk Andrzej:
Co znaczy Brat R. Bratnego. W 1953 r. - wspólnie z J. Janickim - wydał Towarzyszy z Dąbrowy, a w 1954 utrzymaną w konwencji socrealizmu powieść Karuzela. Autor scenariuszy filmowych, zwł. o tematyce wojennej my, pierwsza brygada.
Słownik Mniszkówna Helena:
Co znaczy nowelistka. Prowadziła działalność społ., uprawiając równocześnie twórczość beletrystyczną. Powieści z życia wyższych sfer jej autorstwa były bardzo popularne w kręgach niewiele wymagających my, pierwsza brygada.

Co to jest Brygada Pierwsza My w Słownik definicji M .

  • Dodano:
  • Autor: