ochocki julian co to znaczy

Co znaczy Julian Ochocki słownik. Co to jest postaci powieści B. Prusa Lalka, 28-letni kuzyn

Co znaczy Ochocki julian

Definicja OCHOCKI JULIAN: jedna z postaci powieści B. Prusa Lalka, 28-letni kuzyn Łęckich, entuzjasta edukacji i techniki, fanatyk wiedzy, idealista urzeczony poszukiwaniem możliwości zbudowania machiny latającej. Krótko zainteresowany urodą swej kuzynki Izabeli, porzuca myśl o niej, spostrzegłszy znikome walory jej umysłu. Wiadomość Wokulskiego o laboratorium prof. Geista ukierunkowuje jednoznacznie jego życie, opuszcza Polskę nie znajdując tu możliwości pracy nauk. W testamencie niedoszłego narzeczonego Izabeli otrzymuje pokaźny zapis mający być słowem uznania ofiarodawcy dla jego pasji badawczych.

Słownik O Pismach Klasycznych I Romantycznych:
Co znaczy Śniadeckiego wydruk. w Dzienniku Wileńskim (1819). Polemika z O klasyczności i romantyczności K. Brodzińskiego między innymi w sprawie czynników pozaracjonalnych i ludowości w sztuce. Gł. obiektem ochocki julian.
Słownik Ostroróg Jan:
Co znaczy dyplomata. Autor jednego z głownych dzieł pol. myśli polit. średniowiecza, memoriału napisanego po łacinie Monumentum pro... Reipublicae ordinatione congestum (wyd. 1831), gdzie zawarł postulaty ochocki julian.
Słownik Omyłka:
Co znaczy Prusa, planowane tytuły Szpieg, Vox populi. Autor dokonuje swoistego rozrachunku z tragiczną w skutkach postawą egzaltacji z czasu stworzenia styczniowego. W atmosferze małomiasteczkowych emocji i ochocki julian.
Słownik Orzeszkowa Eliza:
Co znaczy i działaczka społ. Wspierała stworzenie styczniowe; po zesłaniu męża na Sybir zam. w Grodnie, gdzie między innymi była współwłaścicielką księgarni wyd. Jej twórczość można podzielić na trzy okresy ochocki julian.
Słownik O Sobie Samym Do Potomności:
Co znaczy Janickiego, z łaciny elegia, poet. żegnanie się ze światem, pisane w przeczuciu zbliżającej się śmierci. Autor, naśladując Owidiusza (Tristia), nadaje utworowi charakter autentycznego, szczerego ochocki julian.

Co to jest Julian Ochocki w Słownik definicji O .

  • Dodano:
  • Autor: