wojciechowski piotr co to znaczy

Co znaczy Piotr Wojciechowski słownik. Co to jest dziennikarz. Podejmuje problematykę intelektualno

Co znaczy Wojciechowski piotr

Definicja WOJCIECHOWSKI PIOTR: prozaik, dziennikarz. Podejmuje problematykę intelektualno-moralną, docieka sensu życia i wpływu kultury, tradycji i rozwoju cywilizacji na ludzką świadomość. Debiutował powieścią epistolarną Kamienne pszczoły (1967). Poetyka twórczości W. ma charakter pastiszu różnych gatunków prozy przedstawiających groteskowy obraz cywilizacji odmiennych w okresie, miejscu i dorobku kulturowym. Wydał stylizowany pamiętnik Czaszka w czaszce (1970), zbiory opowiadań Ulewa, kometa, świński targ (1974), Manowiec (1978), Półtora królestwa (1984) i powieści Wysokie pokoje (1977), Obraz napowietrzny (1988) i Szkoła wdzięku i przetrwania (1995). Pisał także dla dzieci i młodzieży, między innymi Lew koloru marchewki (1971), Czarodzieje pachną klejem (1976) i Poniedziałek, którego nie było (1977). Autor zbioru felietonów Prawo tyraliery (1980) i scenariuszy filmowych.

Słownik Woroszylski Wiktor:
Co znaczy dziennikarz. Studiował polonistykę na Uniw. Łódzkim. W młodości żarliwy wyznawca ideologii komunistycznej. 3 lata pobytu w ZSRR (w 1952-55 studiował w Instytucie Literatury w Moskwie) były czasem wojciechowski piotr.
Słownik Wojtyszko Maciej:
Co znaczy Współpracował z różnymi teatrami w Polsce, zrealizował szereg spektakli w Teatrze TV i wieloczęściową adaptację telewizyjną Mistrza i Małgorzaty M. Bułhakowa. W 1990-91 dyrektor artystyczny Teatru wojciechowski piotr.
Słownik Wyzwolenie:
Co znaczy Wyspiańskiego, następny rozrachunek autora ze współcz. Polską zrealizowany w nowatorskiej formie teatru w teatrze . Bohaterem utworu jest Konrad - prometejska postać z III cz. Dziadów A. Mickiewicza wojciechowski piotr.
Słownik Wyka Kazimierz:
Co znaczy lit., eseista. Po ukończeniu studiów na UJ był stypendystą Funduszu Kultury Narodowej w Belgii i Francji. Od 1948 prof. UJ, od 1952 członek PAN, współzałoż., a potem (1953-71) dyrektor IBL, w l. 1945 wojciechowski piotr.
Słownik "Więź":
Co znaczy kult. wyd. w Warszawie od 1958 r. poprzez grupę działaczy Klubów Inteligencji Katolickiej pod red. T. Mazowieckiego (aktualnie red. C. Gawryś). Pismo zajmuje się społ. i polit. rolą Kościoła w wojciechowski piotr.

Co to jest Piotr Wojciechowski w Słownik definicji W .

  • Dodano:
  • Autor: