guevara serna ernesto co znaczy

Kim był Guevara de La Serna Ernesto biografia. bogatej mieszczańskiej rodziny argentyńskiej krzyżówka

Kto to Guevara de La Serna Ernesto

Postać GUEVARA DE LA SERNA ERNESTO informacje: 1928-1967 rewolucjonista latynoamerykański Pochodził z bogatej mieszczańskiej rodziny argentyńskiej.Ukończył medycynę na uniwersytecie w Buenos Aires. Od wczesnej młodości interesował się marksizmem, lewicowe poglądy utrwaliła podróż motocyklowa 1951–52. W 1954 wyjechał do Meksyku, tam poznał i rozpoczął współpracę z F. Castro <Castro Ruz Fidel>. Uczestnik rewolucji kubańskiej (1956–59), członek pierwszego oddziału partyzanckiego, następnie dowódca oddziału 1956–58, od 1958 komendant i dowódca Drugiej Kolumny Armii Partyzanckiej. Po przejęciu władzy poprzez F. Castro w 1959 prezes Banku Narodowego Kuby, w latach 1961–65 minister przemysłu. Zwolennik przeniesienia rewolucji do państw biednych i rozwijających się, za kluczowe narzędzie zmian ustrojowych uznawał walkę zbrojną. Po konflikcie z F. Castro współorganizował w 1965 i był jednym z dowódców partyzantki w Kongu i Tanzanii. Po klęsce rozpoczął walkę partyzancką w Boliwii w 1966. Został ujęty poprzez wojsko i rozstrzelany. Stał się symbolem rewolty młodzieżowej 1968, a następnie ruchów lewicowych w wielu państwach. Autor prac: Kuba. Wojna partyzancka 1960, Epizody wojny rewolucyjnej 1981, Dziennik z Boliwii 1968.Bądźmy realistami, żądajmy tego, co niemożliwe. Ernesto Che Guevara

Co znaczy Giedroyć‡ Jerzy:
Porównanie dziennikarz, prawnik Giedroyć JerzyPotomek litewskiego rodu książęcego. Wychował się na Kresach Rzeczpospolitej w rodzinie mieszczańskiej. Od 1920 żołnierz w momencie wojny polsko-bolszewickiej guevara de la serna ernesto co znaczy.
Krzyżówka Gierek Edward:
Dlaczego sekretarz KC PZPR, polityk, działacz komunistyczny, górnik Urodzony w rodzinie górniczej, od 1923 mieszkał we Francji. Pracował w kopalniach, najpierw we Francji od1926, następnie w Belgii 1937–48 guevara de la serna ernesto krzyżówka.
Co to jest Garibaldi Giuseppe:
Jak lepiej narodowy i republikański, rewolucjonista, generał Urodził się w rodzinie rybackiej w Nicei. Od 1833 członek tajnej organizacji Młode Włochy, bojownik o wyzwolenie i zjednoczenie Włoch. Uczestnik guevara de la serna ernesto co to jest.
Słownik Grzegorz I Wielki:
Kiedy papież, święty Urodził się w rodzinie arystokratycznej. Około 570 został pretorem (namiestnikiem) Rzymu. Zrezygnował z urzędu po dwóch latach, poświęcając się życiu religijnemu,swój dorobek oddał guevara de la serna ernesto słownik.
Czym jest Gustaw II Adolf:
Od czego zależy Szwecji z dynastii Wazów, wódz Wyjątkowo utalentowany, doskonałe wykształcony politycznie i militarnie poprzez ojca, Karola IX Sudermańskiego. Na tronie zasiadł w 1611. Zapewnił pokój wewnętrzny guevara de la serna ernesto czym jest.

Osoby jak guevara de la serna ernesto życiorys w Biografia G .

  • Dodano:
  • Autor: